Jak wirtualna asystentka może pomóc w prowadzeniu sklepu internetowego?

Czy wiesz, że coraz więcej biznesów przenosi się do internetu? Coraz więcej firm sprzedaje towary i usługi online. Coraz więcej firm prowadzi swoje sklepy w Sieci. A skoro niemal 1/3 wszystkich stron internetowych na świecie jest wykonana w WordPressie, to nic dziwnego w tym, że sklepy oparte na WooCommerce również są popularne. Tym bardziej że sklep internetowy może pracować całą dobę i przez siedem dni w tygodniu, niezależnie od lokalizacji klientów oraz występowania epidemii i lokalnych kataklizmów. Można się więc spodziewać, że liczba sklepów będzie tylko rosła. Jednak prowadzenie własnego sklepu to też bardzo duże wyzwanie, w którego realizacji może pomóc wirtualna asystentka. Co zdalna pomoc może zrobić, by Twój sklep działał sprawniej?

Czas czytania:1 Minut, 20 Sekund

Codziennie to samo

Przede wszystkim obsługa sklepu internetowego jest bardzo monotonna. Przyjrzyjmy się wystawianiu przedmiotów na sprzedaż. Trzeba uzupełnić do każdego tytuł, dodać opis i zdjęcia, ustalić cenę, sposoby wysyłki, wpisać stany magazynowe, tagi, dobrać kategorie i ewentualne warianty. To sporo kliknięć, które trzeba wykonać przy dodawaniu KAŻDEGO przedmiotu do sklepu. Jeśli masz ich dodać dziesięć, to pewnie nie jest to problemem. A co jeśli masz dodać szybko 300 nowych produktów? Albo 1000? To już jest prawdziwe wyzwanie, ale problemem nie jest trudność tego zadania, a jego żmudność. Wielu przedsiębiorców uważa takie zadania za nudne. Tym bardziej że doskonale wiedzą o tym, że mogliby czas spędzić lepiej i wydajniej. 

W każdym sklepie internetowym jest dużo powtarzalnych zadań. Z tego powodu początkowa euforia i radość ze startu sklepu zmieniają się w znużenie i przedwczesne wypalenie zawodowe. Ale można tego uniknąć. 

Wystarczy delegować zadania

Nie lubisz czegoś robić? Nudzą Cię niektóre zadania? Boisz się, że osiwiejesz od tego klikania? 

Deleguj!

Oddaj te zadania wirtualnej asystentce. Zrzuć z siebie ciężar i zacznij na nowo cieszyć się z prowadzenia sklepu. Ale bez problemów i zawracania sobie głowy drobiazgami. Dobra wirtualna asystentka zadba o to, żebyś mogła skupić się na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze i co przynosi Ci najwięcej satysfakcji. 

Dzięki WA będziesz mogła zająć się projektowaniem nowych produktów, szukaniem kontrahentów, dążeniem za inspiracją, rozwojem osobistym… albo po prostu wreszcie zrobisz sobie urlop.

Czym może zająć się WA?

– przygotowaniem opisów produktów, 

– obróbką zdjęć,

– wstawianiem produktów,

– korespondencją z klientami,

– przygotowywaniem zestawień i podsumowań,

Artykuł został przygotowany we współpracy z: Taisho Sapoto.Agency Justyna Gębka-Sikora

Ostatnia aktualizacja wpisu 2022-06-22

O autorze:

Eliza

Chcę dzielić się z innymi swoją wiedzą, doświadczeniem oraz przemyśleniami w różnych sferach życiowych i próbuję to robić poprzez blogowanie, co jest Moją ogromną pasją.
Super
Super
0 %
smutek
smutek
0 %
Uwielbiam
Uwielbiam
0 %
Znudzony
Znudzony
0 %
Zły
Zły
0 %
Zaskoczony
Zaskoczony
0 %
Poprzedni wpis Dekoracja okna kuchennego firankami
Następny wpis Kokon niemowlęcy – jak skompletować zestaw?