Czas czytania:2 Minuty, 14 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

Środki czystości to niezbędne wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Bez nich nie jesteśmy w stanie zachować czystości w domu i usuwać niechcianych plam czy zabrudzeń. Na rynku dostępny jest ogrom różnych środków o różnej cenie, jakości czy przeznaczeniu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze środków czystości?

Czym warto kierować się podczas wyboru chemii? Czy wysoka cena idzie w parze z dobrą jakością? Jakich producentów wybierać? O tym i o kilku innych kwestiach dowiecie się właśnie z tego artykułu!

PH środków czystości ma znaczenie

Z pewnością wiele osób nie zwraca uwagi na PH preparatu podczas zakupów. A jest to spory błąd, ponieważ ta drobna kwestia może nam ułatwić sprzątanie. Do usuwania zabrudzeń w łazience najlepiej sprawdzą się środki o niskim PH (kwaśny). Są one w stanie znacznie lepiej poradzić sobie z osadami mydła, kamieniem czy rdzawymi zaciekami. Detergenty o neutralnym PH doskonale nadają się do mebli, ponieważ skuteczniej usuwają kurz czy plamy po rozlanych płynach.

Co z alkoholem w środkach czystości?

Są zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy środków czystości zawierających w składzie alkohol. Należy jednak pamiętać, że do czyszczenia okien, szyb czy luster najlepiej sprawdzą się właśnie preparaty na bazie alkoholu. Jak wspomina nam przedstawiciel firmy Eurochemia (więcej o firmie można przeczytać tutaj: https://eurochemia.eu/o-firmie/): Dzięki temu składnikowi są wstanie znacznie lepiej usuwać niechciane zabrudzenia oraz nie pozostawiają żadnych zacieków i smug.

Bezpieczeństwo środków czystości

Należy pamiętać, że środki czystości mają określone zastosowanie – mają pozbywać się zabrudzeń. Mogą zatem zawierać w swoim składzie substancje niebezpieczne dla zdrowia. Wszystkie powinny być jednak wyraźnie oznaczone. Producent zobowiązany jest do zamieszczenia na opakowaniach informacji o sposobie użytkowania produktu. Postępowanie niezgodnie z instrukcją może spowodować uczulenia lub podrażnienia.

W przypadków takich środków jak np. proszki do prania – mające bezpośredni kontakt z naszą skórą, należy szczególnie zwracać uwagę na składy.

Wpływ na środowisko naturalne

Jeżeli dbacie o środowisko i zależy Wam, aby nie przyczyniać się do negatywnego na nie wpływu poprzez korzystanie ze środków czystości, warto przyjrzeć się producentom.

Dlaczego? Ponieważ np. w Niemczech zabronione jest dodawanie m.in. do proszków do prania niezwykle szkodliwych na środowiska fosforanów. Korzystając z takiej niemieckiej chemii, jesteście ekologiczni. W Polsce dodawanie tego składnika nadal jest dozwolone i niestety cały czas praktykowane. Warto zatem zwracać uwagę na politykę proekologiczną producentów.

Dlaczego to takie ważne?

Być może zdziwiliście się, że warto zwracać uwagę na tyle rzeczy przy zakupie środków czystości do domu. Okazuje się, że istnieje jednak kilka ważnych aspektów poza ceną, które są istotne, gdy chcecie być przyjaźni dla środowiska oraz zależy Wam na skutecznym i prostym sprzątaniu.

Nie warto utrudniać sobie życia i domowych porządków. Po prostu następnym razem zastanów się nad paroma rzeczami podczas zakupów zamiast wziąć pierwszy lepszy preparat z półki sklepowej.

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szablony do WordPress Wphocus.com Poprzedni wpis Zalety wtyczek WooCommerce wydanych na licencji GNU General Public Licence
Następny wpis Promowanie sklepu internetowego, czy może Google AdWords?
Total
1
Share