Czas czytania:1 Minuty, 41 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

Popularność dnia wagarowicza pokazuje, jak bardzo lubimy chwile beztroskiej laby. Jednak nie każdy ucieka przed nauką – wśród świeżo upieczonych matek tendencja jest odwrotna.

Okres urlopu macierzyńskiego to dla młodych mam okazja nie tylko do zacieśniania więzi z dzieckiem, ale też samorozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Kobiety coraz częściej decydują się na kursy i szkolenia, dzięki którym do pracy wracają z nowymi kompetencjami.

Specjalistka ds. demokratycznej edukacji językowej dorosłych dr Agnieszka Bolikowska podkreśla, że pierwszy etap macierzyństwa to idealny okres na naukę i doszkalanie. „Maluchy w tym okresie dużo śpią, a mamy, choć zmęczone, chcą wychodzić z domu i spotykać się z ludźmi. Nie mają na głowie obowiązków zawodowych, mogą więc wreszcie skupić się na rozwoju osobistym i profesjonalnym. Wiele kobiet martwi się, że decydując się na ciążę, na dłuższy czas wypadnie z obiegu i straci w oczach pracodawcy. Kursy sprawią, że panie wrócą do obowiązków zawodowych jako jeszcze lepsi i cenniejsi pracownicy.” – twierdzi Bolikowska.

Jej zdaniem pierwsze miesiące po narodzinach dziecka to dla mamy idealny moment na przykład na podszlifowanie języków obcych. „W tym okresie kobiety stają się mistrzyniami w organizowaniu sobie czasu i zdobywaniu nowych umiejętności. Wbrew obiegowej opinii, ich umysły są bardzo chłonne, wystarczy tylko zapewnić im odpowiednią, relaksującą atmosferę, ciekawe materiały i nie utrudniać kontaktu z maluchem.” – tłumaczy Agnieszka Bolikowska.

Na potrzeby młodych matek coraz częściej odpowiadają placówki edukacyjne. Organizowane są kursy i szkolenia, na których niemowlęta nie tylko nie przeszkadzają, ale wręcz są mile widziane. Sama prowadzę w założonym przeze mnie atelier Językodajnia specjalne spotkania językowe dla mam z dziećmi. Panie są na nich zrelaksowane, bo mają swoje dzieci na oku. W spokojnej atmosferze, bez ocen i presji, coraz swobodniej rozmawiają po angielsku czy hiszpańsku. Gdy po urlopie macierzyńskim wracają do pracy, ich znajomi dziwią się, jak owocnie wykorzystały te wyjątkowe miesiące – podkreśla dr Bolikowska.

Aktywne macierzyństwo to także niepowtarzalna okazja do networkingu, czyli nawiązywania nowych kontaktów, które mogą się okazać cenne po powrocie do pracy. Kobiety to przecież nie tylko mamy, ale też ekspertki w wielu dziedzinach.

https://www.facebook.com/jezykodajnia

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis JAKA MAMA, TAKA CÓRKA – PIERWSZA SZKOŁA STYLU Z WOLĄ!
Włosy Następny wpis Siły witalne i młodość odzyskane…
Total
1
Share