Czas czytania:4 Minuty, 20 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

Odmładzanie skóry

Zmarszczki, bruzdy, nierówności skórne, które znacząco postarzają twarz można usuwać na wiele sposobów. Najpopularniejsze to bez wątpienia wszelkiego rodzaju zabiegi iniekcyjne. Lekarz ostrzykuje wypełniaczem lub inną substancją, na przykład botoksem obszar, w którym znajdują się zmarszczki, a te bardzo szybko ulegają rozprostowaniu dzięki czemu twarz zyskuje na nowo młody wygląd. Jednak wszelkiego rodzaju substancje wstrzykiwane w skórę to rozwiązanie tymczasowe a zabieg trzeba dosyć często powtarzać. Jeżeli poszukujecie rozwiązań trwalszych laseroterapia może być doskonałym wyborem. Lasery, a szczególnie nowoczesne lasery pikosekundowe nie przerywając ciągłości skóry stymulują ja do samodzielnej regeneracji. Uszkodzona termicznie w głębokich warstwach skóra rozpoczyna intensywną produkcję kolagenu i elastyny, które pozwalają na uzyskanie szybkiego efektu odmłodzenia. „Odmładzanie laserami frakcyjnymi, a szczególnie laserami pikosekundowymi to jeden z najbardziej spektakularnych zabiegów współczesnej medycyny estetycznej. Jego ogromnym atutem jest fakt, że laser pobudza skórę do procesów regeneracyjnych, więc efekt odmłodzenia jest naturalny i trwały” mówi doktor Krzysztof Miracki z Kliniki Miracki

Modelowanie sylwetki.

Kolejnym wskazaniem, z którym możecie udać się na zabiegi laseroterapii są zabiegi wyszczuplające i modelujące. „Likwidacja miejscowej tkanki tłuszczowej dzięki nowoczesnym laserom jest obecnie możliwa. Co więcej, najnowocześniejsze lasery, takie jak Sculpsure pozwalają podczas jednej maksymalnie dwóch sesji wyszczuplić ciało w kompletnie nieinwazyjny sposób” dodaje doktor Miracki. I rzeczywiście – dzięki laserom możecie znaleźć alternatywę nie tylko dla wyczerpujących treningów i diet, ale też dla inwazyjnych chirurgicznych zabiegów liposukcji. W ciągu kilkudziesięciominutowego zabiegu, podczas którego odczuwacie jedynie lekkie pieczenie usuwane jest aż 25% tłuszczu z obszaru poddanego leczeniu.

Usuwanie naczynek

Jedno z najpopularniejszych schorzeń, w leczeniu których lasery osiągnęły doskonałość. Można oczywiście korzystać z odpowiednich diet dla skóry naczyniowej, można stosować powierzchniowe rozwiązania takie jak kremy i maski, jednak lasery naczyniowe to najprostsza i najskuteczniejsza metoda leczenia „pajączków” i popękanych naczynek. Światło lasera uderza bezpośrednio w cząsteczki hemoglobiny i błyskawicznie powoduje obkurczenia naczynka i usunięcie nieestetycznej czerwonej niteczki.

Leczenie blizn .

Również w leczeniu blizn lasery wyróżniają się ogromną skutecznością. Co ciekawe – do skutecznego usuwania blizn można wykorzystywać aż dwie zupełnie różne technologie laserowe. Doktor Krzysztof Miracki wyjaśnia „Na blizny, czyli nieprawidłowości w strukturze skóry możemy oddziaływać dwojako – od zewnątrz stosując lasery ablacyjne, które poprzez odparowanie wody z naskórka mówiąc obrazowo „ścierają” bliznę. Lub od wewnątrz – laserami nieablacyjnymi, które termicznie stymulują skórę do głębokiej wewnętrznej przebudowy”. W zależności od głębokości i struktury blizny lekarz w klinice medycyny estetycznej zarekomenduje Wam wybór odpowiedniej terapii – leczenie laserem ablacyjnym, lub nieablacyjnym. W niektórych przypadkach największe efekty da zastosowanie terapii łączonej.

Likwidacja cellulitu.

Laseroterapia to również sposób na usunięcie lub redukcję cellulitu. Dzięki nowoczesnym niskoinwazyjnym laserom – wprowadzony pod skórę światłowód przekazujący wiązkę lasera w głębokie partie skóry likwiduje komórki tłuszczowe, a jednocześnie pobudza skórę do produkcji kolagenu, który jako naturalne rusztowanie skóry – przywróci jej właściwą strukturę i wygładzi nieestetyczną pomarańczową skórkę.

Usuwanie tatuażu.

Medycyna nie poznała dotąd skuteczniejszej metody na usuwanie tatuażu, w tym tatuażu kolorowego niż laseroterapia. A i tu warto pamiętać, że niektóre rodzaje tatuażu, przede wszystkim tatuaże kolorowe: żółte, czerwone, zielone są w stanie usunąć wyłącznie najnowocześniejsze rodzaje laserów. Chodzi tu przede wszystkim o lasery pikosekundowe. Doktor Miracki potwierdza, że „lasery pikosekundowe to jedyna możliwość, żeby zlikwidować i wyeliminować z organizmu kolorowy pigment składający się na tatuaż. Wyjątkowa energia fali laserowej, która w głębi skóry zmienia się z fali świetlnej w energię kinetyczną rozbija cząstki pigmentu w pył, który układ limfatyczny człowieka samodzielnie eliminuje z organizmu”. Co bardzo ważne podczas usuwania tatuażu – zabiegi laserami pikosekundowymi pozwalają na usuwanie tatuażu bez późniejszego pozostawienia blizn na skórze. A przecież nie chodzi nam o zastąpienie tatuażu blizną, prawda?

Usuwanie zmian skórnych.

Wszelkiego rodzaju kurzajki, brodawki, narośle na skórze również można usuwać bez użycia skalpela dzięki atutom nowoczesnej laseroterapii. Jest to zabieg znacznie szybszy i wymagający krótszej rekonwalescencji niż tradycyjna interwencja chirurgiczna. Ważne jednak, żeby pamiętać, że skórę przed wyborem metody usuwania zmiany musi gruntownie przebadać lekarz. Tylko on może zdecydować, czy konkretna zmiana może zostać poddana leczeniu laserowemu, czy należy usunąć ja chirurgicznie, a wycinek oddać do badania histopatologicznego.

Redukcja rozstępów.

Rozstępy – o czym wie niewiele osób to szczególny rodzaj blizn. A zatem – podobnie jak w przypadku usuwania blizn do likwidacji nieestetycznych białych pręg na skórze można śmiało wykorzystywać zabiegi laserowe. Doktor Miracki przypomina jednak, że nie jest to zabieg jednorazowy „Podobnie jak w przypadku redukcji blizn, przy usuwaniu rozstępów musimy się liczyć z koniecznością wykonania serii zabiegów. Czas, którego wymaga skóra na dokonanie wewnętrznej przebudowy jest dosyć długi a skóra wymaga silnej, kilkukrotnej stymulacji do produkcji prawidłowo ułożonych włókien kolagenu.”

Trwała depilacja.

Najpopularniejszym zabiegiem laserowym jest zabieg usuwania niechcianego owłosienia. Najefektywniejsze lasery, dzięki którym można trwale usunąć włosy z praktycznie dowolnego obszaru to lasery aleksandrytowe i lasery diodowe. Te pierwsze pozwalają na skuteczną i trwałą depilację nawet bardzo jasnych włosów – co więcej są całkiem bezbolesne. Zaś drugie posiadają największą moc i najskuteczniej niszczą mieszek włosowy odpowiedzialny za wzrost włosów. W Klinice Miracki dostępne są oba rodzaje laserów.

Likwidacja przebarwień .

Ostatnim rekomendowanym przez naszą redakcję wskazaniem do laseroterapii jest usuwanie przebarwień. I mowa tu nie tylko o plamach posłonecznych, ale też przebarwieniach będących efektem procesów fotostarzenia skóry, zmian hormonalnych czy po prostu specyficznego rozlokowania pigmentu w skórze (piegi). Nowoczesne lasery zaledwie w ciągu trzech sesji są w stanie przywrócić skórze naturalny, zdrowy koloryt. Co ważne – praktycznie bez konieczności okresu rekonwalescencji lub ze skróconym do absolutnego minimum.

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

One thought on “10 razy laseroterapia, czyli na co pomogą lasery

  1. Laseroterapia na wiele rzeczy pomaga, ja sama w klinice miracki usuwałam bliznę która na prawdę brzydko wyglądała. Po kilku sesjach już ogromna różnica. Skoro są takie możliwości w zasięgu ręki to czemu nie korzystać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ksylitol - zdrowy zamiennik cukru Poprzedni wpis Ksylitol – zdrowy zamiennik cukru
Szablony do WordPress Wphocus.com Następny wpis Zalety wtyczek WooCommerce wydanych na licencji GNU General Public Licence