5 sprawdzonych sposobów na dodatkowy zarobek dla każdego!!

Image

Od kilku lat praca online nie jest już niczym wyjątkowym ani zaskakującym. Zdalnie możemy pracować w różnych zawodach. Wielu osobom nadal wydaje się, że aby móc pracować zdalnie, potrzebne jest odpowiednie wykształcenie i solidne kwalifikacje na przykład programisty, grafika komputerowego czy testera oprogramowania. Tymczasem, aby móc zarabiać online i to całkiem nieźle, nie musimy wcale poświęcać czasu na naukę tych zawodów, jeżeli nie mamy do nich predyspozycji lub po prostu nas nie interesują.

Możliwości pracy przez Internet jest obecnie tak dużo, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród dostępnych ofert są także proste prace niewymagające specjalistycznej wiedzy ani nawet doświadczenia. Może je wykonywać dosłownie każdy. Wystarczy solidność i zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Pracę online możemy wykonywać na podstawie umowy o dzieło, zlecenie, umowy o pracę lub prowadząc własną działalność gospodarczą. Wszystko zależy od wysokości zarobków oraz naszych referencji. Mamy też dużą dowolność, jeśli chodzi o zakres pracy- łatwe prace online sprawdzą się zarówno w formie zajęć dodatkowych wykonywanych wieczorami czy w weekendy, jak i w formie głównego źródła utrzymania. To my decydujemy, ile czasu chcemy lub możemy poświęcić na wykonywanie zleceń. Podpowiadamy, jakie prace online możesz wykonywać bez kwalifikacji i doświadczenia.

5 łatwych prac online dla każdego.

Dzięki technologii żyjemy w czasach nieograniczonych możliwości, jakie daje nam praca zdalna. Możemy wykonywać prace i zarabiać pieniądze o dowolnej porze, z dowolnego miejsca na ziemi i w dowolnym zakresie. W dodatku znalezienie dobrze płatnego zajęcia nie zajmie nam wiele czasu. Nie martwmy się, jeśli nie mamy wykształcenia lub doświadczenia- w przypadku wielu zajęć wcale nie są one wymagane. Ofert jest naprawdę mnóstwo. Jedyne co trzeba zrobić to zacząć działać.

Do najłatwiejszych prac zdalnych zaliczamy takie zajęcia jak:

Transkrypcja.

Ta praca polega na odsłuchiwaniu nagrań audio i zapisywaniu ich treści. Są to na przykład transkrypcje podcastów na bloga, czy transkrypcje wywiadów lub rozmów tematycznych. Nie jest to trudne ani wymagające zajęcie. Taką pracę może wykonywać każdy. Ofert jest naprawdę sporo. Są wśród nich zarówno zajęcia dorywcze, jak i stałe. Możemy poszukać zleceń w języku polskim lub w języku obcym, jeśli znamy jakiś w stopniu bardzo dobrym lub biegłym. Oczywiście za wykonanie zlecenia w języku obcym możemy liczyć na większe wynagrodzenie.

Na takiej pracy możemy zarobić od kilkuset złotych od nawet kilku tysięcy miesięcznie. Szukajmy jej na portalach z ogłoszeniami dla Freelancerów takich jak Useme, Fiverr, czy Upwork.

Prowadzenie profili w social mediach.

Zlecenia na prowadzenie social mediów takich jak profil na Instagramie, TikToku czy fanpage na Facebooku znajdziemy właściwie na każdym polskim i zagranicznym portalu dla freelancerów. Jest ich naprawdę mnóstwo. Na czym dokładnie polega ta praca? Jest to po prostu tworzenie określonego kontentu branżowego lub lifestylowego w social mediach na zlecenie firm, lub osób prywatnych. Są to posty oraz krótkie filmy video. Zakres współpracy może być różny- od tworzenia opisów do przesłanych nam przez zleceniodawcę materiałów zdjęciowych i video oraz publikacji ich w określonych kanałach social media, po samodzielne prowadzenie profilu wraz z wykonywaniem zdjęć i filmów. Do naszych obowiązków będzie należało również odpowiadanie na komentarze oraz wiadomości.

Stawki za wykonanie takiej pracy są uzależnione od ilości postów tygodniowo czy miesięcznie, a także od tego, w jakim stopniu uczestniczymy w ich przygotowaniu. Bardzo często możemy także liczyć na dodatkowe premie za rozwój profilu- wzrost liczby osób obserwujących i ich zaangażowania, co przekłada się na sprzedaż produktów i usług firmy, której fanpage prowadzimy.

Stawki za tego typu pracę różnią się w zależności od zakresu obowiązków, jaki mamy do wykonania. Możemy jednak liczyć na co najmniej tak dobre wynagrodzenie, jak w przypadku transkrypcji.

Copywriting.

Precle, teksty zaplecze, artykuły specjalistyczne czy blogowe, a także opisy produktów- takie oferty możemy znaleźć w serwisach dla copywriterów oraz freelancerów. Ponadto często zdarzają się też zlecenia na napisanie e-booka na konkretny temat.

O ile pisanie specjalistycznych tekstów wymaga już jakiejś konkretnej wiedzy, to tworzenie opisów produktów do sklepów internetowych czy krótkich tekstów pod SEO jest naprawdę proste i bardzo szybko można się tego nauczyć.

Jeśli nigdy nie wykonywaliśmy tego typu pracy, to zdecydowanie warto przed jej rozpoczęciem zapoznać się z charakterystyką pracy copywritera. Informacje o tym, jak pisać określone rodzaj tekstów znajdziemy na wielu blogach tematycznych dotyczących zarabiania online oraz copywritningu, a często także w poradnikach w samych serwisach dla freelnacerów.

Teksty możemy tworzyć na konkretne zlecenia, ale także jest możliwość wystawiania na sprzedaż już gotowych oryginalnych artykułów napisanych przez siebie na dowolnie wybrany temat.

Pracę copywritera możemy oczywiście także wykonywać w języku polskim oraz w języku obcym. Obcojęzyczne zlecenia są o wiele lepiej płatne, jeśli więc biegle posługujemy się jakimś językiem, to warto to wykorzystać.

Jeśli nie mamy doświadczenia, to zapewne początkowo pisanie tekstów będzie nam szło dosyć wolno. Jednak w ciągu kilku tygodni nabierzemy wprawy i nasze zarobki zacną szybko rosnąć.

Na copywritingu także w zależności od naszego zaangażowania możemy zarobić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Uzupełnianie baz danych.

Kolejnym interesującym zajęciem zdalnym dla osób bez doświadczenia jest uzupełnianie baz danych. Jest to naprawdę prosta praca. Nie wymaga ona kreatywności ani żadnych specjalnych zdolności.

Otrzymujemy po prostu od zleceniodawcy gotową bazę danych na jakiś temat, może to być przykładowo baza usługodawców w jakiejś konkretnej branży, baza gastronomiczna czy hotelowa, czy baza ośrodków sportowych. Uzupełniamy w niej dane zgodnie z treścią zlecenia- mogą to być dane kontaktowe, adresowe czy inne. Potrzebne do tego informacje wyszukujemy po prostu w Internecie.

Bardziej zaawansowaną i także lepiej płatną formą tego zajęcia jest tworzenie baz danych od podstaw. W tym przypadku dostajemy od zleceniodawcy jedynie wytyczne branżowe i samodzielnie od podstaw tworzymy bazę firm, wyszukując je online.

Bazy danych uzupełnia się oraz tworzy najczęściej w Excelu. Nie martwmy się, jednak jeśli nie obsługujemy go biegle. Nie jest to konieczne, ponieważ jest to naprawdę prosta praca, wymagająca jedynie podstawowej znajomości tego programu. Ponadto online znajdziemy wiele bezpłatnych kursów obsługi Excela. Jeśli czujemy się niepewnie, warto po prostu przed rozpoczęciem naszego pierwszego zlecenia, skorzystać z takiego kursu.

Tutaj także możemy zarobić co najmniej kilkaset złotych miesięcznie. Nasz wypłata zależy od tego, ile zdobędziemy zleceń i ile czasu poświęcimy na pracę.

Druk na żądanie i produkty spersonalizowane

Tworzenie i sprzedawanie produktów print on demand to świetna opcja dla osób, które dysponują niewielką ilością czasu. Naprawdę minimalne zaangażowanie potrafi przynieść spore zyski.

Print on demand to po prostu różnego rodzaju produkty na przykład koszulki, kubki, bidony, butelki termiczne, plecaki i wiele innych z oryginalną stworzoną przez nas grafiką lub wzorem.

W tym przypadku nie pracujemy dla zleceniodawcy, a całkowicie na własny rachunek. Konieczne jest więc założenie swojego sklepu na przykład na portalu Etsy, sukcesywne tworzenie wzorów na produkty i wystawianie ich na sprzedaż.

W zależności od wysokości zarobków pracujemy tutaj w ramach działalności nierejestrowanej (maksymalnie do wysokości połowy najniższego wynagrodzenia brutto) lub własnej działalności gospodarczej.

Choć wielu osobom wdrożenie produktów print on demand wydaje się trudne, to w istocie wcale takie nie jest. Nie jest prawdą, że aby stworzyć oryginalny i dobrze sprzedający się wzór musimy być grafikami lub artystami. Nie będziemy też wcale potrzebować żadnych płatnych programów graficznych. Możemy skorzystać z bardzo łatwych w obsłudze i przede wszystkim darmowych opcji takich jak:

 • – Canva- wszystkie elementy dostępne w wersji bezpłatnej programu możemy legalnie wykorzystać w produktach typu print on demand. Pamiętajmy jednak, że licencja programu zabrania korzystania w tym celu z elementów graficznych dostępnych w płatnej wersji Pro Canvy.
 • – Krita- darmowe oprogramowanie, w którym stworzymy piękne rysunki.
 • – Blender- bardzo ciekawe darmowe narzędzie graficzne, w którym stworzymy oryginalne prace.
 • – Be Funky- to narzędzie, gdzie możemy edytować zrobione przez nas lub pozyskane legalnie z banków fotografii zdjęcia, dodawać do nich elementy tekstowe i graficzne, oraz tworzyć różnego rodzaju atrakcyjne kolaże do wykorzystania w naszych produktach print on demand.
 • – Pablo- proste darmowe narzędzie, dzięki któremu w dosłownie kilka minut stworzymy piękne grafiki.

Ogromną zaletą pracy przy tworzeniu produktów print on demand jest całkowita swoboda. To my sami w pełnym zakresie decydujemy o tym, co, kiedy i w jakim zakresie tworzymy. Nie gonią nas żadne terminy i nie musimy przestrzegać żadnych zapisów umów ze zleceniodawcami.

Czy na print on demand faktycznie można zarobić?  Zdecydowanie tak, ale oczywiście wiele zależy tutaj od naszego zaangażowania, pomysłowości oraz odpowiedniej promocji naszych produktów. Jeśli na przykład jesteśmy w stanie poświecić na tworzenie wzorów około godziny dziennie, a następnie kolejnych 20- 30 minut na promowanie ich, to możemy naprawdę sporo zarobić.

Pojawia się tutaj pytanie- jak łatwo, szybko i za darmo wypromować swoje produkty? Najlepszym narzędziem do tego będą oczywiście social media. Wykorzystajmy aplikacje takie jak Instagram, TikTok czy Pinterest do pokazania naszych produktów jak najszerszej liczbie odbiorców. Stwórzmy ciekawy krótki materiał video przedstawiający nasz produkt i podlinkujmy do niego nasz sklep w Etsy.

Jeśli będziemy regularnie, najlepiej codziennie tworzyć treści, to rezultaty w krótkim czasie przerosną nasze najśmielsze oczekiwania. Naprawdę warto spróbować.

Dodatkowa praca w w domu może przynieść zaskakujące wynagrodzenie

Praca freelancera może dawać naprawdę dużą satysfakcję i niezłe pieniądze, choć niewątpliwie wymaga zaangażowania i zdyscyplinowania. Zastanówmy się, co lubimy robić i właśnie od takiej pracy zacznijmy naszą przygodę z freelancingiem. Nie zniechęcajmy się, jeśli nie będziemy mieć od razu wielu zleceń. Z czasem będzie nam szło coraz lepiej. Najważniejsze to być systematycznym i się nie poddawać.

Jeszcze jedną kwestią, o której powinniśmy pamiętać, decydując się na pracę online, jest zadbanie jej legalność. Najczęściej zlecenia freelancerskie wykonuje się po prostu na umowę o dzieło lub zlecenie. Można ją zawrzeć bezpośrednio ze zleceniodawcą lub za pośrednictwem portali dla freelancerów oferujących wygodne i zgodne z prawem rozliczenia. Takie rozwiązanie pozwala na wystawianie klientom faktur bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej, ponieważ rozliczenia dokonuje za nas portal, a my zawieramy z nim umowę o dzieło i otrzymujemy wynagrodzenie.

Z kolei, jeżeli zależy nam na wszystkich świadczeniach, to warto założyć swoją działalność gospodarczą lub poszukać zdalnej pracy na umowę o pracę z jednym konkretnym pracodawcą. Takie oferty znajdziemy na portalach z ogłoszeniami o pracę.

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Podobne posty

Fundacja dla dzieci dotkniętych chorobami

Spokojne i pełne ochrony środowisko rodzinne jest niezbędne, aby każde dziecko dorastało szczęśliwe. Jeszcze ważniejsze jest, aby móc…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2024-01-07 14:06

Jak wybrać idealną odżywkę do włosów?

Odżywka do włosów jest nie tylko uzupełnieniem rutynowego mycia, ale kluczowym elementem, który decyduje o zdrowiu i wyglądzie…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-11-17 09:12

Transport drogowy – wszystko co musisz wiedzieć

Transport drogowy to bez wątpienia jeden z najistotniejszych elementów gospodarki krajowej, jak i międzynarodowej. To dzięki niemu możliwe…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-02-20 07:39

Wszystko co musisz wiedzieć o świadomej pielęgnacji włosów.

Równowaga pH jest ważna, ponieważ włosy naturalnie mają lekko kwaśne pH, które pomaga utrzymać ich naturalną ochronną warstwę…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-01-30 19:48
1 Odpowiedz
 • 📄 Withdrаwing №RЕ78. VЕRIFY =>> https://telegra.ph/BTC-Transaction--694907-05-10?hs=349fc95dcd2240b8b8ab36066e38735e& 📄 pisze:
  Komentarz czeka na zatwierdzenie. To jest podgląd komentarza, który będzie widoczny po jego zatwierdzeniu.
  i270m2
 • Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  5 sprawdzonych sposobów na dodatkowy zarobek dla każdego!! - Obcasywsieci.pl