Czas czytania:1 Minuty, 18 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

Sprzęt USG kluczowy w wykrywaniu wielu schorzeń

Badanie USG jest jednym z najpopularniejszych badań obrazowych wykorzystywanych w codziennej praktyce lekarskiej. Wykonuje się m.in. USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi i serca (tzw. Echo), USG węzłów chłonnych, ślinianek oraz naczyń krwionośnych, czyli tzw. USG Dopplera.

Ultrasonografia wykorzystywana jest także w ginekologii i położnictwie. Przeprowadza się również USG stawów – np. kolanowego, ramiennego, biodrowego, łokciowego czy skokowego – oraz USG nadgarstka, ręki, itp.

Badanie znajduje więc zastosowanie w wielu obszarach medycyny – m.in. w neurologii, kardiologii, ginekologii i okulistyce. Dlatego też sprzęt USG jest podstawowym elementem wyposażenia gabinetów lekarskich.

Rekondycjonowane aparaty USG – alternatywa dla nowego sprzętu

Coraz częściej w sprzedaży oferowany jest tzw. rekondycjonowany sprzęt medyczny. Jest to aparatura, która przeszła kompleksowy przegląd techniczny, testy i modernizację, a następnie trafiła do sprzedaży jako w pełni sprawny sprzęt, tańszy od nowego nawet o połowę.

Jak to się dzieje? Początkowo, używane aparaty przechodzą rygorystyczną selekcję. Gdy zapadnie decyzja o ich odnowieniu, poddawane są modernizacji i testom jakościowym. Sprzęt przechodzi wówczas testy komponentów – wymienia się uszkodzone lub przestarzałe części, instaluje najnowsze oprogramowanie, konfiguruje system do potrzeb klienta. Następnie czyści się aparaturę i poddaje testom wydajności.

Po przebytej modernizacji sprzęt trafia do sprzedaży jako rekondycjonowany i w pełni sprawny. Dostaje również gwarancję, wsparcie techniczne, a także dostęp do najnowszych aplikacji.

Prywatne gabinety lekarskie i rehabilitacyjne coraz częściej korzystają z oferty kupna odnowionego sprzętu. Poprzedni właściciele sprzętu często decydują się bowiem na wymianę swojej dotychczasowej aparatury i nabycie nowszych aparatów. Poprzednie urządzenia, które wciąż są sprawne i bezawaryjne, mogą być bez przeszkód używane jeszcze przez długi czas.

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis Mailingi z kuponami rabatowymi – świetny sposób, by uzyskać lojalnych klientów w e-commerce
Zakupy ze wsparciem banku – debet, karta kredytowa, kredyt gotówkowy Następny wpis Zakupy ze wsparciem banku – debet, karta kredytowa, kredyt gotówkowy
Total
0
Share