Czas czytania:2 Minuty, 25 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

galeria handlowa
„© stock.chroma.pl/pressmaster”

Różnorodność marek, dostępność produktów i atrakcyjne ceny nie przesądzają o fakcie, że klient skieruje swoje kroki właśnie do danego obiektu. Każdy z nas, kto robi zakupy w dużych marketach wie, że ma swoje bardziej i mniej preferowane miejsca. Odpowiedzią na najbardziej wyszukane potrzeby, począwszy od spełniania tych podstawowych, mają być galerie handlowe, coraz liczniej powstające w ostatnich latach.

Przedsiębiorcy prowadzą zawzięte negocjacje, zmierzające do wydzierżawienia lokalu w galerii handlowej o chociaż kilkunastometrowej powierzchni. Czynsze sięgają tam kilku tysięcy złotych miesięcznie, a odstępne nawet kilkuset tysięcy złotych. Prowadzenie swojego biznesu w tego typu miejscu gwarantuje codzienny napływ ogromnej liczby klientów, którzy potrafią spędzić w galerii cały dzień.

Fenomen galerii handlowych bazuje na zaspokojeniu większości ludzkich potrzeb. Abraham Maslow, amerykański psycholog, w swojej teorii hierarchii potrzeb wymienia kolejno potrzeby fizjologiczne, potrzebę bezpieczeństwa, potrzebę miłości i przynależności, potrzebę szacunku i uznania, kończąc na potrzebie samorealizacji. Galerie dostarczają różnorodnych narzędzi i bodźców, które pomagają spełnić powyższe potrzeby. W ich rozbudowanych, aczkolwiek raczej ciepłych i przytulnych wnętrzach, znaleźć można liczne restauracje o różnym menu i standardzie. O bezpieczeństwo klientów dba zespół ochroniarzy i profesjonalny monitoring. Będąc w galerii, powinno towarzyszyć Ci poczucie przynależności do grupy społecznej, jaką jest szerokie grono jej gości. Obsługa charakteryzuje się wysoką uprzejmością. Zwłaszcza w drogich sklepach można zaspokoić swoją potrzebę próżności (uznania), gdzie usłyszymy wiele pochwał i pozytywnych komentarzy. Na każdym kroku serdecznie uśmiecha się do nas długonoga hostessa. Urodę poprawi fryzjer i kosmetyczka. Z każdą wydaną złotówką i nowym nabytkiem w reklamowych torbach, czujemy się w ścianach galerii coraz pewniej i bardziej komfortowo. Zwróćmy uwagę na planowość wszystkich elementów aranżacji wnętrz. Są tu alejki, uliczki i place, urokliwe ławeczki, dużo zieleni, motywów wodnych, a w tle słychać muzykę. Wszystko po to, aby potencjalny odbiorca chciał tu pozostać jak najdłużej. Co z potrzebą samorealizacji? Mianem galerii określa się przecież ekspozycję dzieł sztuki, czyli wydarzenie o wysokich walorach estetycznych i kulturowych. Galerie handlowe zadbały więc o różne aspekty rozwoju człowieka. Znajdziemy tu kino czy centrum fitnessu. Na najmłodszych czekają kluby malucha z profesjonalnymi opiekunami oraz cyklicznie odbywające się animacje i eventy dla dzieci.

Wraz z pojawieniem się galerii handlowych, narodził się nowy problem psychologiczno-społeczny, ukazany w głośnym filmie Katarzyny Rosłaniec pt. „Galerianki”. Opowiada on o grupie nastolatek, które swój cały wolny czas spędzają w galeriach handlowych. Poszukują tam bogatych mężczyzn, którzy w zamian za usługi seksualne kupują im m.in. drogie ubrania. Galerie budują swoje własne społeczności, problemy i zachowania.

Zapytani o powód, dla którego dany obiekt jest ulubionym miejscem robienia zakupów, wskażemy różne motywy, układające się w kilka ogólnych kategorii. Galerie handlowe mają skupiać je wszystkie na jednej, dużej przestrzeni. Różnorodność towarów, wielość marek z każdej półki, ludzie tacy, jak my. Można tu zjeść, zrelaksować się, zrobić zakupy, skorzystać z internetu, obejrzeć film, zostawić dziecko pod opieką. Wszystko w otoczeniu uroczych alejek, egzotycznej zieleni, wszechobecnej uprzejmości, z nieodłącznym poczuciem, że to miejsce, w którym Twoje potrzeby naprawdę się liczą.

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis Jak pozbyć się cellulitu?
Rainforest Następny wpis Skoczek Fisher Price – RECENZJA
Total
0
Share