Fotografia ślubna – nowe trendy

Odpowiednio zrealizowane zdjęcia, w odpowiednio dobranej scenerii (ustalonej i wybranej przez Parę Młodą w drodze konsultacji z fotografem) to gwarancja wspaniałej pamiątki, pamiątki która nie tylko przypomni i odświeży sam moment zawierania małżeństwa, ale i oczaruje zarówno Ciebie, jak i wszystkich odwiedzających się przyjaciół i znajomych

Fotografia ślubna- nowe możliwości

Do rzeczy więc! Gdzie kryje się cała tajemnica? Co powoduje tak zachwalaną wyjątkowość tych fotografii?

Powodów jest – jak zazwyczaj – kilka.

Podstawowym elementem jest tu oczywiście jakość samych zdjęć, o której decyduje w znakomite części fotograf, a ściślej jego doświadczenie, umiejętności, a także używany przez niego sprzęt oraz podejście do wykonywanej przez siebie pracy. Podejście charakteryzujące się profesjonalizmem, nastawieniem na klienta i z nim współpracę oraz – co najważniejsze – estetykę czy  (nie bójmy się tego powiedzieć) artyzmu.

To oczywiście nie wszystko – chociaż sam fakt, że po drugiej stronie obiektywu stoi prawdziwy fotograf a nie pierwszy lepszy amator na dorobku już pozytywnie przesądza o jakości naszych zdjęć.

Kolejnym elementem decydującym o charakterze naszych ślubnych zdjęć jest miejsce ich wykonania. Wszystko zależy oczywiście od woli i upodobań samych Młodych (zazwyczaj Panny Młodej), ale warto zdać się w tej kwestii także na pomoc profesjonalisty. Fotograf – po poznaniu szczegółów garderoby, jak i wspomnianych upodobań swych klientów, może zasugerować ciekawą, nastrojową lokalizację, która gwarantować będzie optymalne warunki do wykonywanie sesji fotograficznej. Nie chodzi tu więc wcale o jakiś banalny plener pokroju ławka w parku na tle zachodzącego słońca (nota bene – to najstraszliwsza odmiana kiczu), ale o  plenery oryginalne, niespotykane, niekiedy wręcz niepokojące. Jak bowiem inaczej nazwać sesję odbywającą się w miejskim browarze czy też zamkniętej fabryce produkującej wagony kolejowe? Tego rodzaju sesje bardzo mocno zbliżają się do fotografii artystycznej. Ponadto takie zdjęcia będą stanowiły wspaniałe uzupełnienie bardziej typowych – formalnych lub reportażowych – zdjęć w Twoim ślubnym albumie.

Przedstawiłem powyżej – jak na razie – jedynie dwa elementy, wpływające (a w zasadzie decydujące) o charakterze i jakości fotografii ślubnej, nie wyczerpuje to jednak niezmiernie szerokiego zakresu tego zagadnienia.

Wcześniej omówiłem dwie kluczowe cechy nowatorskiego podejścia do fotografii ślubnej. W tym miejscu chciałbym poruszyć jeszcze inne, dalsze powiązane z tym zagadnienia.

O jakości i artyzmie zdjęć ślubnych decyduje – jak już wiemy – zarówno profesjonalizm i 'twórcze zacięcia’ samego fotografa, jak też przemyślany dobór lokacji, plenerów. Wiemy już, że fotograf musi posiadać cały szereg fachowych umiejętności, posiadać optymalny, dostosowany do potrzeb każdej sesji sprzęt, a także być wyczulony na walory estetyczne tworzonych przez niego zdjęć. Do tego jak ognia należy unikać wszelkich oklepanych, naiwnych plenerów, takich jak wspomniany wcześniej kiczowaty park na tle zachodzącego słońca. O wiele lepiej sprawdzają się industrialne plenery (jak choćby teren fabryki) czy choćby awangardowa sesja motoryzacyjna. Nawet zwykłą kawiarnia i stylizacja zdjęć na lata dwudzieste zeszłego stulecia sprawdza się o wiele lepiej.

Fotografia ślubna – makijaż dla Niej i dla .. Niego

Co jeszcze decyduje o jakości zdjęcia ślubnego?

Oczywiście wygląd, prezencja Młodej Pary. Nie chodzi tu oczywiście o samą harmonię, regularność rysów twarzy (która to jest niejako wrodzonym wyznacznikiem piękna) i szczupłą sylwetkę – choć niewątpliwie atrakcyjne osoby na zdjęciach wypadają lepiej. Tym niemniej najważniejszy jest odpowiednio dobrany, profesjonalny makijaż. Należy położyć szczególny nacisk na słowo: profesjonalny. Tylko bowiem zawodowa, doświadczona makijażystka umie ocenić rodzaj cery i – co ważne – po konsultacji z fotografem – także rodzaj światła i styl sesji. Skutkuje to dobrze dobranym makijażem i wyglądem przypominającym 'obrobiony’ w programie typu Photoshop. Do tego zawodowa makijażystka używa prawdziwie profesjonalnych kosmetyków, których nie da się na ogół zakupić w – nawet tych lepszych – drogeriach.

Trzeba tu jeszcze uczulić na jedną kwestię – sprawa makijażu dotyczy także Pana Młodego. Co prawda ideał urody męskiej, jak i moda przesuwają się coraz bardziej w stronę typu metroseksualnego (w odróżnieniu od typu macho), ale wielu panów może mieć z tym pewien problem. Dlatego też drogie Panny – uczulcie na to swych wybraków.

Kolejny, powiązany z makijażem, element to oczywiście strój. Naczelna zasada mówi, że muszą one współgrać między sobą. Innymi słowy, mówiąc bardziej obrazowo – nie może być tak, że Panna Młoda stawia na skromną, pozbawioną nadmiernych ozdobników suknię, a Pan Młody zjawia się w garniturze utrzymanym w stylu surduta, czy – nawet lepiej – fraku. Dalszą kwestią jest kolorystka. Połączenie czerni i bieli jest nieśmiertelne i bardzo dobrze wypada na zdjęciach, ale czasem warto trochę poeksperymentować. W przypadku Panny Młodej kwestia koloru ogranicza się w zasadzie tylko białego i ecrie, Pan Młody ma zaś do wyboru większą paletę barw. Nie zapominajmy jednak o ozdobnikach – kolczyki, bransoletka  i najważniejszym chyba atrybucie Panny Młodej – bukiecie. Najlepiej gdy dobierzemy go na zasadzie kontrastu, niech będzie on niejako kontrapunktem dla jednolitych kolorów sukni i garnituru. Doda to szyku i efektywności przyszłemu ślubnemu albumowi.

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Podobne posty

Fundacja dla dzieci dotkniętych chorobami

Spokojne i pełne ochrony środowisko rodzinne jest niezbędne, aby każde dziecko dorastało szczęśliwe. Jeszcze ważniejsze jest, aby móc…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2024-01-07 14:06

Jak wybrać idealną odżywkę do włosów?

Odżywka do włosów jest nie tylko uzupełnieniem rutynowego mycia, ale kluczowym elementem, który decyduje o zdrowiu i wyglądzie…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-11-17 09:12

Transport drogowy – wszystko co musisz wiedzieć

Transport drogowy to bez wątpienia jeden z najistotniejszych elementów gospodarki krajowej, jak i międzynarodowej. To dzięki niemu możliwe…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-02-20 07:39

Wszystko co musisz wiedzieć o świadomej pielęgnacji włosów.

Równowaga pH jest ważna, ponieważ włosy naturalnie mają lekko kwaśne pH, które pomaga utrzymać ich naturalną ochronną warstwę…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-01-30 19:48

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotografia ślubna - nowe trendy - Obcasywsieci.pl