Jak osiągnąć szczęście w związku…?

Ale właściwie dlaczego wspominam o tym wszystkim? Otóż dlatego, że żeby osiągnąć upragniony cel wszystkich bądź prawie wszystkich ludzi, czyli jak żyć w szczęśliwym związku? Należy zastanowić się czy osoba, z którą jesteśmy ma podobne cele życiowe. I od tego należało by chyba zacząć, ponieważ owszem można mieć zupełnie odmienne charaktery, poglądy czy też inne zainteresowania. Aczkolwiek aby osiągnąć szczęście, gdzieś przy końcu zawsze powinniśmy mieć przynajmniej podobne priorytety i dążyć do nich razem, wspólnie. Przykładem tu może być najbanalniej, związek  w którym dla jednego z partnerów celem życiowym jest rodzina, a dla innego kariera, bez miejsca dla rodziny. Wiadomo, że w takim związku nie będziemy czuli się komfortowo, zaspokojeni, czy też po prostu bezpieczni, a tym bardziej szczęśliwi, ponieważ cele zupełnie się mijają. I teraz powstaje pytanie czy dana osoba, jedna bądź druga jest w stanie zmienić swoją wizje życia dla drugiej osoby.

Jeżeli natomiast jesteście w związku, który wydaje się wam być tym właściwym i nie macie powyższych dylematów, ale jednak czasem czujecie jak by po prostu czegoś w tym wszystkim brakowało. Przede wszystkim proponuje, (być może wyda się to bardzo proste, wręcz banalne), po prostu rozmowę, szczerą do bólu rozmowę, o tym czego chcecie, czego oczekujecie, o czym marzycie, co wam nie pasuje, czego nie znosicie, nie tolerujecie itd. Bo najczęściej jak myślę, naszą ogólną aurę szczęścia psują tak naprawdę drobne domowe problemy np. tak jak przysłowiowe ubrania na podłodze, czy tez różnorodne niedomówienia. Są to kwestie proste, które przedyskutowane mogą ułatwić drogę do szczęścia obydwojga partnerów.

Dodatkowo na pewno sprawy nie ułatwia chęć zmian w charakterze bądź wyglądzie naszego partnera, czyli bez jego zgody, na siłę. Ponieważ czasem jest tak, że nasze wyidealizowane wyobrażenia danej osoby, z którą chcemy być do końca życia, mogą się różnić od rzeczywistości. Wtedy co prawda niestety, ale jednak często porównujemy naszych partnerów, nawet do danych osobowości z filmów czy seriali, ogólnie z TV. A trzeba wziąć poprawkę na, że to aktor to aktor i zagra taką rolę jaką mu dadzą w scenariuszu, więc taka właśnie wyidealizowana  postać jest fikcją i ma mało wspólnego z prawdziwym życiem. O czym nie zapominajmy! I ta kwestia dotyczy tak samo kobiet jak i mężczyzn, bo i oni obserwując piękne hollywoodzkie gwiazdy nie raz tracą głowę, wymagając od nas idealnego wyglądu nawet podczas porannego sprzątania. W związku z czym, czasem po prostu pewne elementy trzeba odpuścić i zaakceptować osobę, z którą jesteśmy, a jeżeli nie jesteśmy w stanie tego zrobić, hm… no cóż to najprawdopodobniej oznaczać to może kolejne piętrzące się problemy, doprowadzające często do kłótni, a nie do szczęścia.

Ważne jest natomiast aby nie mylić tu zmian charakteru i wyglądu jak gdyby samoistnych, płynących z czasem i to jest normalne i jak najbardziej pożądane. Chodzi mi tutaj o to, że z czasem każdy z nas się zmienia, zmienia się charakter i wygląd biorąc pod uwagę chociażby zmieniające się trendy. I to jest dobre, ponieważ ważne jest abyśmy wszyscy się rozwijali i dojrzewali, uczyli się czegoś nieustannie, właśnie to nas kształtuje i doprowadza ostatecznie do bycia szczęśliwym sami ze sobą, przez co szczęśliwi w związku. Natomiast jeżeli stoimy w miejscu, bez żadnych zmian, a nasz partner wręcz przeciwnie, (bądź tez odwrotnie jeżeli chodzi tu o nas samych), no cóż  jak gdyby taki przestój na pewno nie będzie receptą na szczęśliwy związek.

Tak więc chciałabym podsumować, że jeżeli chodzi o zmiany w wyglądzie, bądź po prostu podtrzymywanie dobrego wyglądu, jest ważne, i nie chodzi tu o idealne proporcje ciała i makijaż codziennie od rana. Ale po prostu dbanie o siebie tak ogólnie jest dobre, nie tylko dla naszych partnerów ale i dla nas samych, ponieważ również dzięki temu zdobywamy pewność siebie, która jest nam potrzebna do samoakceptacji.

Chciałabym również wspomnieć, iż fundamentalnymi kwestiami budującymi Moim zdaniem szczęśliwy związek, jest na pewno zaufanie i zrozumienie. To podstawy, na których powinien być oparty każdy związek, powinniśmy móc sobie ufać, przychodzić zawsze ze wszystkim, ze świadomością tego iż nie zostaniemy zjechani i z góry ocenieni, ale za to wysłuchani i pomimo czasem nawet innego zdania, po prostu wsparci i zrozumiani. My ludzie lubimy i chcemy czuć się bezpiecznie, nie chcemy bać się mówić tego co myślimy i czujemy do osoby, którą kochamy i z którą chcemy spędzić resztę życia. I  warto o tym pamiętać.

Cały ten wpis jest jedynie Moim zdaniem, jak gdyby Moim wyobrażeniem tego jak po części uzyskać szczęście w związku, jak powinno to wyglądać. Ale mogą to być również tylko przykłady, które możecie sobie przemyśleć. Ponieważ tak jak wcześniej wspomniałam, każdy z nas jest inny, i czego innego potrzebuje i oczekuje. Każdy z nas ma na pewno do zaoferowania drugiej osobie coś wyjątkowego, bo tu na koniec chciałabym wspomnieć o jeszcze jednej ważnej sprawie, a mianowicie o tym, żebyśmy nie byli w naszych związkach samolubni. Bo do żadnego szczęścia nigdy nie dojdziemy jeżeli, będziemy tylko wymagać, nie dając nic od siebie. I choć nie jest to proste, najlepiej było by abyśmy dawali innym tyle, ile sami byśmy chcieli otrzymywać. I nawet jeżeli realizacja tego jest trudna i czasem nawet nie realna, sama próba tego, powinna dowieść, że nam zależy, i że chcemy jak najlepiej . Nie ma związków idealnych wszędzie są sprzeczki i kłótnie, i to też w związkach musi być dla zachowania równowagi, ale ważne jest abyśmy ostatecznie zawsze potrafili do siebie wrócić, przeprosić się i rozwiązać problem, który zaistniał, nie ważne przez, którą stronę.

Nie da się wdrążyć w życie wszystkich tych rzeczy z dnia na dzień, ponieważ na udany i szczęśliwy związek trzeba pracować każdego dnia, każdego dnia trzeba się starać, obydwie strony tak samo. I jeżeli jesteście z osobą, dla której uważacie, że warto jest się starać codziennie od początku, nawet po ciężkich chwilach, (iż wzajemnością drugiej osoby), to chyba oznacza, że jesteście na właściwym torze do stworzenia szczęśliwego związku, czego wam i sobie bardzo życzę… .

A co Wy o tym wszystkim myślicie…?

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Podobne posty

Fotobudki i Videobudki 360 – Jak Uatrakcyjniają Wesela i Eventy Firmowe?

Na przestrzeni ostatnich lat, photobudki i videobudki 360 stopni stały się coraz popularniejsze na różnego rodzaju imprezach -…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-06-08 11:19

Pozytywna dyscyplina – co to znaczy?

Pozytywna Dyscyplina to metoda wychowawcza, która polega na budowaniu dobrych relacji między rodzicami a dziećmi w atmosferze szacunku…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-03-13 08:34

10 kroków do dobrego samopoczucia w ciągu dnia

Dbanie o siebie to wybór, którego dokonujesz każdego dnia. Chodzi o to, by wiedzieć, jak dobrze się odżywiać,…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2022-12-08 09:11

Depresja poporodowa – objawy oraz leczenie

Depresja poporodowa to rodzaj depresji, która pojawia się po urodzeniu dziecka. Dotyka do 15% osób. Osoby z depresją…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2022-10-05 13:47

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak osiągnąć szczęście w związku