Czas czytania:2 Minuty, 18 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

Nie jedna z nas boryka się z problemem jakim jest sucha skóra dłoni, ponieważ dłonie jako wizytówka naszej osoby, powinny być nieustannie zadbane. Niestety bardzo często przez różnego rodzaju czynniki ciężko jest poradzić sobie z tym problemem przez co skóra jest sucha i szorstka. Aby temu zapobiec warto w pierwszej kolejności tak naprawdę zastanowić się nad przyczynami, doprowadzającymi do takiego stanu.

Przyczyny suchej i szorstkiej skóry dłoni:

  • Szczególnie jesienią i zimą powinniśmy zwracać uwagę na warunki atmosferyczne takie jak: zimno, mróz, silny wiatr, pamiętajmy zawsze o noszeniu rękawiczek, choć jest to banalne stanowi ogromną ochronę dla naszych dłoni w tym okresie. Ale nie dajmy się zwieść wysokim temperaturom letnim, gdzie słonce nie tylko pięknie opala nasze ciało ale i przy tym wysusza i przyspiesza proces starzenia się skóry całego ciała miedzy innymi dłoni, więc pamiętajmy o użyciu filtrów ochronnych.
  • Używanie różnego rodzaju detergentów do czyszczenia nawierzchni w łazience czy kuchni, również wpływa szkodząco na cerę, więc należy pamiętać tu o korzystaniu z rękawiczek jednorazowych dzięki nim uda nam się zapobiec nie właściwemu działaniu środków czyszczących.
  • Twarda woda i używanie przy tym mydła jest kolejną przyczyną bolesnych dłoni. Więc powinniśmy się starać używać jak najmniej wody tym bardziej gorącej, najlepsza będzie letnia, ograniczajmy również używanie dużej ilości mydła, zastąpmy je emulsjami nawilżającymi.
  • Wbrew pozorom w miejscach publicznych w toaletach, powinno się używać ręczników papierowych a nie suszarek elektrycznych, które bardzo szybko fakt suszą ale i przy tym niestety wysuszają skórę dłoni. (Tym bardziej jeżeli w pracy mamy tego typu udogodnienia, powinniśmy zwracać na to uwagę).
  • Kolejną przyczyną jest najzwyczajniej nieodpowiednia pielęgnacja dłoni bądź jej zupełny brak. Pamiętajmy o tym, że rynek oferuje szeroką gamę różnorodnych kosmetyków: kremów, maseczek czy też pilingów, które mogą nam bardzo pomóc w zachowaniu odpowiedniego wyglądu dłoni. Krem do rąk np. z witaminą A+E, czy np. silnie nawilżający będzie dobrą alternatywą dla naszej skóry.
  • Kolejnym czynnikiem wpływającym na stan zdrowia naszych dłoni, jest po prostu nasza dieta, która wpływa nie tylko na ogół ale i bardziej szczególne partie naszego ciała np. dłonie. Należy pamiętać o stałym nawadnianiu, więc picie wody mineralnej tym bardziej teraz w okresie letnim, gdzie nasz organizm potrzebuje tym bardziej dodatkowej porcji nawodnienia powinno być oczywiste.
  • Niestety nie da się również ukryć, że nasz wiek również ma ogromny wpływ na sucha skórę dłoni, po 60 roku życia skóra zaczyna wymagać od nas więcej pieszczot w postaci prawidłowej pielęgnacji.
  • Należy wspomnieć również o najmniej nie przyjemnej przyczynie czyli o różnych chorobach skóry, np. atopowe zapalenie skóry. Ponieważ jeżeli chodzi ogólnie o suchą skórę dłoni jest to przeważnie krótkotrwałe zjawisko tym bardziej jeżeli zadbamy o odpowiednią pielęgnację. Aczkolwiek jeżeli objawy nie ustają w wręcz przeciwnie nasilają się i odczuwamy coraz to większy dyskomfort należy zgłosić się do lekarza, ponieważ być może będzie wymagane specjalistyczne leczenie.

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis I urodziny bloga + rozdanie!
usta Następny wpis Co wybrać do podkreślania ust
Total
0
Share