Czas czytania:7 Minuty, 15 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-07

Wiele kobiet ma problem z wyborem odpowiedniego biustonosza dla siebie. Na rynku jest wiele modeli staników. Ich zadaniem jest podtrzymanie biustu obciążając mięsnie kręgosłupa. Dobrze dobrany biustonosz może wyeksponować, powiększyć lub pomniejszyć biust a także wyrównać jego asymetrie. Najważniejszym aspektem dla kobiet jest to, aby stanik był wygodny niewyczuwalny i przyjemny w codziennym użytkowaniu.

Jak odpowiednio dobrać rozmiar stanika?

Rozmiar biustonosza składa się z cyfry i literki np. 75C nie oznacza to jednak, że ten rozmiar będzie dla ciebie odpowiedni w każdym sklepie. Podstawowym aspektem dobrania dobrze dopasowanego stanika są wymiary. Patrzenie na wielkość miseczki nie ma znaczenia, ponieważ miseczka w rozmiarze 70C będzie się różnić od miseczki w rozmiarze 85C. Pierwszym i najważniejszym krokiem doboru idealnie dopasowanego biustonosza jest zmierzenie się pod biustem, aby to zrobić stań prosto przed lustrem, taśmę krawiecką przeciągnij wokół klatki i zaciśnij. Taśma powinna być mocno zaciśnięta, aby nie było żadnych luzów. Uzyskaną liczbę należy zaokrąglić do pełnego wyniku w dół np. jeśli wynik to 87 zaokrąglamy do 80. Następnym wymiarem jaki należy zdjąć jest obwód w biuście. Osoby z większym biustem powinny pochylić się delikatnie do przodu i na wysokości brodawek sutkowych przeciągnąć taśmę krawiecką wokół klatki piersiowej, która również powinna być napięta. Mając już dwa pomiary możemy dobrać wielkość stanika posługując się tabelą rozmiarów biustonosza.

Do kogo się zwrócić, jeśli sama nie radzisz sobie z rozmiarem stanika?

Idealnym przewodnikiem po świecie biustonoszy jest brafitterka. Większość kobiet boryka się ze źle dobranym biustonoszem i nie wie, że istnieje specjalista w tym fachu, który raz na zawsze pozbędzie się ich problemów. Wcale nie jesteś skazana sama na siebie w wyborze stanika. Salonów brafittingu jest coraz więcej i stają się coraz bardziej popularne. Na czym polega zadanie brafitterki? Ekspertka pobiera wymiary potrzebne do ustalenia rozmiaru stanika zwracając uwagę na proporcje sylwetki. Nie wstydź się skorzystać z takich usług, przełam bariery te osoby są dla ciebie szkolą się po to, aby pomóc ci wyborze idealnego stanika. Zwracają uwagę na każdy szczegół taki jak przylegające zapięcie do ciała, układanie ramiączek na ciele czy też okalanie przez fiszbiny piersi.

Rodzaje staników.

Rozmiar biustonosza to pierwszy krok do wybrania idealnie dopasowanego biustonosza kolejnym ważnym krokiem jest wybranie kroju stanika. Jego krój zależy od twojego ubrania, osobistych upodobań powinien być dopasowany do kształtu i kondycji piersi.

Stanik sportowy.

stanik sportowy
stanik sportowy

Piersi nie mają mięśni przez co nie są chronione przed dużym wysiłkiem. Intensywne aktywności fizyczne sprawiają, że biust porusza się z różną intensywnością i częstotliwością. Główną funkcją stanika sportowego jest unieruchomienie piersi oraz przyciągnięcie ich do ciała co zmniejsza obciążenie kręgosłupa. Wybierając zwykły biustonosz do aktywności fizycznych narażasz swój biust na jego rozciąganie, które może powodować naciągnięcie wiązadeł Coopera i opadanie piersi. Wybierając stanik sportowy należy kierować się rozmiarem pod biustem. Stanik powinien być dopasowany musi dobrze przylegać do ciała. Dobry stanik sportowy cechuje przede wszystkim wygoda oraz stabilizacja piersi, nie może uciskać ani ocierać, a szwy powinny być niewyczuwalne. Po dokonaniu wyboru danego stanika warto go przymierzyć i poskakać w nim poruszać się, aby upewnić się czy dobrze podtrzymuje biust i zapewnia ci odpowiedni komfort.

Stanik bez ramiączek

stanik bez ramiączek

Zwany zazwyczaj bardotką. Idealnie sprawdzą się na wyjścia i okazje w stylizacjach, w których nie chcesz, aby ramiączka od stanika były widoczne. Ich główną zaletą jest możliwość odpięcia ramiączek, bez których stanik dalej idealnie podtrzymuje biust. Aby tak było ważny jest prawidłowy obwód stanika oraz silikonowe paseczki w obwodzie.

Stanik samonośny – bez pleców

Jest to stanik jak sama nazwa wskazuje, który sam się nosi. Nie posiada ramiączek ani pasa podtrzymującego piersi, zbudowany jest z dwóch miseczek. Należy go nałożyć na oczyszczoną i osuszoną skórę. Przed jego nałożeniem odradza się używanie balsamów. Następnie należy z niego ściągnąć osłonkę zabezpieczającą oraz dopasować wiązanie do swoich preferencji ułożenia biustu. Po takim przygotowaniu stanika i skóry należy przyłożyć go do biustu sprawdzając czy jego ułożenie nam pasuje, jeśli tak należy go przycisnąć do skóry i chwilę przytrzymać, a następnie ścisnąć wiązanie, aby uwydatnić biust. Sprawdzi się do stylizacji, w których nie chcesz, aby ramiączka od stanika były widoczne lub kiedy masz odkryte plecy. Pielęgnacja stanika samonośnego różni się od pielęgnacji tradycyjnych biustonoszy. Do ich wyprania wystarczy ci woda i mydło, nie wolno tego typu staników prać w pralce. Pranie należy wykonać ręcznie delikatnie, aby nie uszkodzić silikonowych miseczek, następnie osuszyć i przykleić folię zabezpieczającą.

Stanik push up

Idealny dla kobiet mający mały biust chcących go uwydatnić. Jego zadaniem jest uniesienie piersi i optyczne powiększenie, jest to możliwe dzięki wbudowanym w miseczki specjalnym wypełniaczom. Stanik sprawdzi się idealnie do stylizacji z dużym dekoltem dla posiadaczek mniejszego biustu.

Stanik pełny

Należą do bardzo wygodnych biustonoszy. Idealnie podtrzymują biust i nadają mu okrągły kształt. Stanik skrojony jest pięciu części jest mięciutki i idealnie sprawdzi się do codziennego noszenia. Dzięki takim cechom jak dobre podtrzymywanie i zbieranie piersi idealnie sprawdzą się dla osób z większym biustem.

Balkonetka

Jest to stanik średnio zabudowany. Jego główną zaletą są miseczki, które tworzą prostą poziomą linie. Idealnie sprawdzi się do szerokich dekoltów, które nie są głębokie. Stanik typu balkonetka jest mniej zabudowany od stanika pełnego, ale bardziej zabudowany od stanika typu push-up.

Stanik do dekoltów w szpic

Ten stanik posiada nisko położoną część między miseczkami, czyli mostek. Zdarza się przy niektórych kształtach piersi, że zamiast je podkreślać potrafi je spłaszczyć. Dlatego kierowanie się kształtem biustu przy wyborze stanika jest ważne. Tworzy przedziałek między piersiami dzięki czemu pięknie się prezentują. Sprawdzi się idealnie do mocno wyciętych dekoltów w literkę ”V”.

Stanik niskozabudowany

Jest to stanik eksponujący górne partie biustu. Zazwyczaj mostek jest lekko obniżony a linia krawędzi jest pozioma. Typ stanika niskozabudowanego dzieli się na:

  •  Miękkie czyli takie, które nie posiadają fiszbin w miseczkach idealnie sprawdzą się dla osób, którym fiszbiny sprawiają dyskomfort
  • Usztywniony jest to standardowy rodzaj stanika z fiszbinami

Szwy stanika niskozabudowanego są zazwyczaj tylko pionowe dzięki czemu zgrabnie kształtuje biust i mocno go podnosi dzięki czemu ma wiele fanek. Sprawdzi się do każdej stylizacji piersi wyglądają w nim rewelacyjnie.

Stanik o fasonie przedłużonym

Wygląda trochę jak mini gorset. Jego miseczki mogą mieć różne kształty cechuje go mocno wydłużona dolna część. Sprawdza się do dużych biustów, ponieważ daję solidne potrzymanie piersi. Dzięki rozbudowanemu pasowi pod biustem poprawia sylwetkę, a także zapobiega powstawaniu wałków na plecach. Zazwyczaj ma wbudowane dodatkowe fiszbiny po długości, aby materiał się nie podwijał i jego noszenie było komfortowe.

Staniki z bocznym panelem zbierającym.

Jest to stanik z dodatkowym atutem. Miseczki takich staników mają o jedną część więcej dzięki czemu idealnie zbierają biust z każdej strony skupiając się mocniej na bocznych strefach piersi kierując je do przodu. Typ staników z bocznym panelem idealnie sprawdzi się dla osób, których piersi rozchodzą się na boki.

Stanik typu peek-a-boo

Jest to chyba najodważniejszy typ stanika. Praktycznie go nie widać jest jednym z najseksowniejszych rodzajów biustonoszów. Nie posiada żadnego materiału i miseczek podtrzymujących biust. Odsłania całe piersi podtrzymują je tylko ramiączka i dolna część stanika. Piersi wyglądają naturalnie i są delikatnie podkreślone. Ten rodzaj stanika nie sprawdzi się u każdego.

Stanik bez fiszbin

Lubisz czuć się komfortowo i wygodnie. Z tego typu stanikiem możesz zapomnieć o fiszbinach wbijających się w skórę. Jest lekki miękki i wygodny. Nie jest to model stanika, który podniesie ci mocno biust lub go wymodeluje. Jeśli bardziej cenisz sobie wygodę niż wygląd twoje biustu to idealny wybór dla ciebie.

Stanik dla mam karmiących.

Oczywiste jest, że najważniejsze dla kobiet karmiących jest komfort i wygoda. Budowa tego biustonosza pozwala na odpinanie górnej części, który ułatwia dostęp do piersi jest to bardzo ważny aspekt ułatwiający karmienie piersią. Wyboru takich staników na rynku jest coraz większa są klasyczne jak i ozdobne np. koronkowe. Ma spełniać ważną funkcję, ale nie oznacza to, że nie możesz czuć się w nim seksownie. 

Jak dbać o biustonosz?

Kobiety są nieświadome tego, aby stanik wytrzymał z nimi jak najdłużej trzeba go zmieniać codzienni, aby mógł odpocząć jedną dobę, a także że nalży odpowiednio o niego dbać. Nosząc biustonosz przez 2-3 czy 4 dni narażasz go na osłabienie włókien elastanowych, które w wysokiej temperaturze są podatne na pękanie. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność oraz zachować pierwotny kształt biustonosza musisz robić przerwy w jego noszeniu. Kolejnym ważnym aspektem dbania o biustonosz jest pranie. Niestety pralka nie jest dobrym przyjacielem staników, więc należy wykonywać pranie ręczne. Absolutnie nie wykonujemy go w gorącej wodzie tak jak wyżej wspominałam wysoka temperatura niszczy włókna elastanowe. Pranie należy wykonywać w wodzie letniej do 30 stopni, używając specjalistycznych płynów do prania bielizny. Zwykłe proszki i płyny do płukania mogą zmiękczyć włókna przez co stanik może się rozciągnąć i nie będzie spełniał swoich funkcji. Po wykonaniu takiego prania nie rozwieszamy stanika na sznurki, prowadzi to do jego odkształceń, których nie chcemy. Najlepszą metodą wysuszenia biustonosza jest położenie go na płasko z dala od ciepłych źródeł.

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis Jakie sprzęty warto mieć w ogrodzie?
Następny wpis Masz talent do szkicowania lub malowania? Przekuj go w dodatkowy dochód!
Total
0
Share