Jakich kosmetyków nie używać podczas ciepłych dni?

Image

Nie wszystkie produkty do pielęgnacji twarzy i kosmetyki sprawdzają się do stosowania ich latem, kiedy temperatury są wysokie, a skóra narażona jest na działanie promieni UV i wilgoci. Sprawdź których kosmetyków nie warto stosować podczas wakacji i od których lepiej zrobić sobie wówczas przerwę.

Olejki do twarzy

Latem warto unikać stosowania olejków do twarzy. Niestety mają one dwa negatywne skutki, które są szczególnie szkodliwe latem: zatykają mieszki włosowe, a ich zapach może podrażniać skórę, która latem i tak jest już narażone na inne czynniki.

Stosowanie olejków do twarzy (zwłaszcza komedogennych, czyli zatykających pory) latem może powodować podrażnienia i niepożądane zmiany skórne (np. wiotczenie). B. Trądzik, grudki. Zwykle towarzyszy mu świąd. Lata są gorące i wilgotne, co powoduje, że skóra wytwarza większą ilość sebum i sama się nawilża.

Kosmetyki zawierające substancje fotouczulające

Używanie produktów zawierających fotouczulacze latem może powodować oparzenia, przebarwienia, a nawet blizny na skórze. Takie substancje same w sobie nie są niebezpieczne dla skóry i stają się niebezpieczne dopiero po wystawieniu na działanie słońca. Fotouczulacze obejmują retinoidy (takie jak retinol), które są obecnie bardzo popularne, oraz kwasy AHA (zwłaszcza kwas cytrynowy). Barwniki stosowane w kosmetykach (takie jak róż bengalski i eozyna), niektóre zioła (takie jak ziele dziurawca i lubczyk), substancje zapachowe i olejki eteryczne (takie jak bergamotka, cedr i wanilia) również mogą być wrażliwe na działanie promieni słonecznych. W przypadku konieczności zastosowania takich preparatów np. ze względów zdrowotnych, najlepiej stosować je na noc.

Jaki peeling latem?

Latem warto unikać nakładania kremowych masek na twarz. Jest idealna na jesień i zimę, a latem zdecydowanie lepsza jest tzw. maseczka na tkaninie. Najlepsze są maseczki lekkie i nawilżające. Należy pamiętać, żeby nie zawierały fotouczulaczy. Latem zalecana jest maska węglowa, ponieważ popiół wulkaniczny przyciąga zanieczyszczenia i oczyszcza pory. Ponadto wspomaga szybsze gojenie się zmian skórnych spowodowanych uszkodzeniami słonecznymi. Możesz też wypróbować delikatne rozświetlająco – peelingujące maski enzymatyczne.

Zrezygnuj z fluidów i ciężkich podkładów

Latem należy zrezygnować z tego typu kosmetyków, zwłaszcza jeśli są na bazie olejków i innych substancji komedogennych. Po pierwsze zatykają one pory i mogą nasilać zmiany skórne np. u osób z trądzikiem. Po drugie, mogą one spływać z twarzy pod wpływem wysokiej temperatury.

Treść Sponsorowana

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Podobne posty

Oczyszczanie twarzy: Twój codzienny rytuał dla zdrowej skóry

Oczyszczanie twarzy: Twój codzienny rytuał dla zdrowej skóry Wielu z nas marzy o pięknej, gładkiej i promiennej skórze.…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2024-02-20 11:45

Ostatnie Trendy i Przyszłość Innowacji w Medycynie Estetycznej

Wstęp do innowacji w medycynie estetycznej W ostatnich latach medycyna estetyczna przeżywa prawdziwy renesans. Znacząco zwiększa się zainteresowanie…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2024-01-14 16:01

Masło Shea – tajemnica doskonałej pielęgnacji skóry

Masło Shea – czym jest i skąd pochodzi? Masło Shea jest naturalnym produktem pochodzącym z nasion drzewa masłowego,…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2024-01-14 16:00

Jak wybrać idealną odżywkę do włosów?

Odżywka do włosów jest nie tylko uzupełnieniem rutynowego mycia, ale kluczowym elementem, który decyduje o zdrowiu i wyglądzie…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-11-17 09:12

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jakich kosmetyków nie używać podczas ciepłych dni? - Obcasywsieci.pl