Czas czytania:2 Minuty, 17 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

Jesienna chandra
„© stock.chroma.pl/slena”

I tak jak pogoda potrafi być przewrotna, tak i nasze humory wpadają w jesienne wahania. Niestety wkrada się wtedy często kiepski nastrój i brak ochoty na cokolwiek. Ale ze wszystkim możemy sobie poradzić, ponieważ jesień i zima tak jak wiosna czy lato niesie za sobą wiele plusów. Między innymi dlatego iż spędzamy więcej czasu w domu, bardziej możemy zadbać o rzeczy chociażby organizacyjne.

Po wakacjach np. nasze szafy z powrotem potrzebują odświeżenia, ponownego przejrzenia, poukładania rzeczy jesienno-zimowych, natomiast pochowania ubrań letnich, których nie będziemy teraz używać. Być może porządki skłonią nas do zastanowienia się czego jeszcze w naszej garderobie brakuje? a na pewno znajdzie się taka rzecz. Wtedy możemy zaplanować wypad na zakupy, co na pewno wprawi nas pozytywny nastrój.

Być może wystrój domu również potrzebuje zmian, nawet takich nie wielkich, jak sam zapach. Zamiast lekkich cytrusowych, kwiatowych świec, należy zainwestować w bardziej intensywne jesienno-zimowe zapachy np. czekoladowe, cynamonowe, migdałowe, według uznania. Ponieważ odpowiednio dopasowany zapach lepiej pomoże nam odnaleźć się i zaklimatyzować w nowej porze roku. Dodatkowo przy takich nutach zapachowych ocieplony zostanie wizerunek całego mieszkania czy też domu co zdecydowanie umili nam wieczory.

Na pewno jesienno-zimowy okres, jest dla nas dobrym czasem do zadbania o siebie i o własne hobby.  Dłuższe wieczory, pozwolą nam na chwilę dla siebie. Chociażby odpoczynek w fotelu, w ciepłym kocu, z dobrą książką w ręku oraz kubkiem gorącego kakao, na pewno każdego wprawi w dobre samopoczucie.

Możemy ten wieczorny czas różnie spędzić, jedni mogą czytać nowinki i różne informacje ze świata korzystając z laptopa, inni mogą zająć się grami planszowymi  czy też komputerowymi. A jeszcze inni mogą sobie przypomnieć, że przecież właśnie w tej jesienno-zimowej porze zawsze zajmowały się wzmożonym pieczeniem ciast. Dodatkowo zorganizowanie wieczorku ze znajomymi, przy dobrym filmie również przyczyni się do poprawy nastroju.

W tej porze ważne jest również zadbanie o naszą skórę o czym nie powinniśmy zapominać. Nasza cera czy też dłonie, są wręcz spragnione nawilżania i dobrej ochrony przed wiatrem i zimnem. Warto jest więc zainwestować w odpowiedni krem, oraz balsam bądź oliwkę do ciała, według preferencji.

 Ważne jest aby te wszystkie nawet proste rzeczy, przekładały się na nasz dobry humor oraz pozytywne nastawienie do każdego nowo rozpoczętego dnia. Zamiast narzekać na to, że np.  pada? po prostu weź ze sobą parasol, że wieje? owiń się dobrze chustą czy też szalem, czy, że jest ogólnie zimno? to żaden powód do zmartwień, po prostu cieplej się ubierz i rób swoje. Przyjmijmy te pory roku takim jakim są, wtedy będzie nam dużo łatwiej witać każdy jesienny, czy też zimowy dzień i nasze samopoczucie również na tym skorzysta. Róbmy wszystko to co nas uszczęśliwia i w miarę możliwości cieszmy się ze wszystkiego co możemy.

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Merlin strona głóna Poprzedni wpis Recenzja internetowego sklepu merlin.pl
kurtka Następny wpis Kurtki i płaszcze na sezon 2014/2015
Total
0
Share