Nowe trendy w dekorowaniu wnętrz

Image

Ostatnie dekady to moda na minimalizm w dekorowaniu. Liczy się prostota, funkcjonalność, ale także nowoczesność. Warto jednak zauważyć, że ostatnimi czasy modnym jest dodanie w dekorowaniu i urządzaniu wnętrz elementów, które nadałyby minimalizmowi nieco ciepła.

Dlatego tak szybko przyjął się w Polsce styl skandynawski. Jest on stosunkowo prosty, unika się tu zbędnej ozdobności, jest nowoczesny. Ale jednocześnie nawiązuje do tradycji, wykorzystuje naturalne materiały i proponuje jasne kolory, które powiększają wnętrza i czynią je przytulniejszymi.

Podobnie jest z kolorystyką. Jeszcze niedawno dominowały ciemne, jednostajne barwy, a teraz wraca moda na ciepłe, intensywne kolory. Modne są również nietypowe połączenia. Zamiast jednobarwnych pomieszczeń, sięga się często po dwa, niejednokrotnie kontrastowe kolory. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś nie zdecydował się na wybór bieli złamanej beżem, która dominuje we wnętrzach skandynawskich. Co ciekawe, ostatnio wróciły do łask również fototapety.

Nie przypominają one tych, które pamiętamy z mieszkań sprzed czterdziestu lat. Są lepszej jakości i prezentują się w dużo ciekawszy sposób. Ważna jest także ich aranżacja. Rzadko zajmują całą ścianę. By być modnym, należy podczas wyposażania i dekorowania wnętrza pamiętać jeszcze o jednym. Dom czy mieszkanie powinno mieć „duszę”, powinno odzwierciedlać charakter właścicieli. Nie ma sensu odtwarzać wnętrz prosto z katalogu.

Takie wnętrze będzie nieciekawe, a to właśnie oryginalność jest zawsze najmodniejsza. Nie chodzi oczywiście o jakąś szczególną ekstrawagancję, a o to, by ostatecznie nie kierować się modą, a własnym wyczuciem. Można przy tym szukać porady u specjalisty, ale powinny być to konsultacje, a nie dyktat projektanta czy dekoratora. Modne jest także odważne łączenie stylów i trendów. Można łączyć w sposób nieoczywisty pewne materiały, kolory, a także dodatki. A jakie konkretnie dodatki są obecnie w modzie, jeśli chodzi o wnętrza?

Po pierwsze bardzo ważny jest każdy szczegół. Na przykład oświetlenie. Wybór konkretnej lampy może zmienić całe wnętrze. Warto więc wybrać taką, która będzie dobrze współgrała z otoczeniem. Ta zasada dotyczy zresztą wszystkich dodatków. Modne jest na przykład szkło, szklane meble (na przykład stoliki), dodatki czy elementy wyposażenia.

Królują także surowe materiały, które się eksponuje, takie jak beton i cegła. Nie są to może elementy dekoracji w starym rozumieniu tego słowa, ale właśnie wykorzystanie pewnych elementów wyposażenia jako dekoracji jest dziś na topie. Modne są więc drewniane belki stropowe, albo ceglane, pozbawione tynku ściany.

    Warto także zastanowić się nad meblami, które będą stanowiły ozdobę samą w sobie. Można na przykład zdecydować się na rzeźbione drewno. Innym pomysłem mogą być nowoczesne meble z tworzyw sztucznych. Wykorzystując ten materiał można zdecydować się na ciekawą kolorystykę. W wyposażeniu liczą się także elementy osobiste: obraz własnego autorstwa, zdjęcie rodzinne na ścianie, czy inne tego typu ozdoby.

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Podobne posty

Fundacja dla dzieci dotkniętych chorobami

Spokojne i pełne ochrony środowisko rodzinne jest niezbędne, aby każde dziecko dorastało szczęśliwe. Jeszcze ważniejsze jest, aby móc…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2024-01-07 14:06

Jak wybrać idealną odżywkę do włosów?

Odżywka do włosów jest nie tylko uzupełnieniem rutynowego mycia, ale kluczowym elementem, który decyduje o zdrowiu i wyglądzie…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-11-17 09:12

Transport drogowy – wszystko co musisz wiedzieć

Transport drogowy to bez wątpienia jeden z najistotniejszych elementów gospodarki krajowej, jak i międzynarodowej. To dzięki niemu możliwe…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-02-20 07:39

Wszystko co musisz wiedzieć o świadomej pielęgnacji włosów.

Równowaga pH jest ważna, ponieważ włosy naturalnie mają lekko kwaśne pH, które pomaga utrzymać ich naturalną ochronną warstwę…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-01-30 19:48

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe trendy w dekorowaniu wnętrz - Obcasywsieci.pl