Czas czytania:2 Minuty, 37 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

dziecko w foteliku
http://pixabay.com/pl/dziecko-ma%C5%82y-ch%C5%82opiec-sen-%C5%82adny-174840/

Zwykle pakujemy walizki, torby i wsiadamy w samochód lub samolot. Ten pierwszy środek lokomocji jest o tyle przyjemniejszy, że zawsze możemy go zatrzymać. Nie wszędzie jednak nim dotrzemy. Czas spędzony w samolocie to zupełne odgrodzenie się od tego co na ziemi na kilka godzin. Nie można zrobić postoju a inni pasażerowie mogą wzajemnie uprzykrzać sobie podróż. Czymkolwiek byśmy nie podróżowali, miejmy na uwadze cel naszej wycieczki. Postarajmy się aby czas spędzony w samolocie czy aucie, był spędzony atrakcyjnie dla dzieci. Wtedy obędzie się bez płaczu i krzyku.

Do takiej wyprawy przygotujmy się już w domu. Pamiętajmy aby do picia zapakować jedynie wodę. Wszelkie soki, herbatki zostawmy na potem. One zwykle zawierają cukier i po wypiciu kilku łyków, dziecko będzie chciało wciąż więcej. Co za tym idzie, często będzie potrzebowało zrobić siku. Z podobnego powodu nie podawajmy słodyczy. Po każdym cukierku czy czekoladce nasz pociecha poprosi o coś do picia. Skutek będzie ten sam.

Wszystkie przedmioty przygotowane z myślą o podróży miejmy pod ręką. W samochodzie umieśćmy na wierzchu wszelkich bagaży, tak by można było podać dziecku pić tuż po wyjściu z samochodu. W samolocie przez pierwsze chwile nie ma możliwości trzymania torby blisko. Jednak gdy samolot wystartuje, będziemy mogli podręczną torbę umieścić tuż pod nogami. To ważne tak rozmieścić zawartość podręcznego bagażu, by nie szukać długo potrzebnej rzeczy. Warto pamiętać o zapakowaniu dodatkowego ubrania. Zwykle w czasie wycieczki, dziecko lubi oblać się napojem lub ubrudzić lodem.

Do samolotu możemy zabrać atrakcyjne dla dziecka książeczki, malowanki czy gry. Pamiętajmy by było to coś, czego dziecko nie widziało wcześniej. Wtedy będzie to rzecz atrakcyjna na dłużej niż kilka minut. Prawdą jest, że w czasie podróży rodzic musi być ciągle aktywny. Jeśli tylko dziecko nie śpi oczywiście. Bardzo łatwo o to, by maluch się rozpłakał, kopał fotel przed nim czy biegał pomiędzy fotelami. Nie można do tego dopuścić jeśli nie chcemy usłyszeć skarg od współpasażerów. Mniejsze pole do popisu mamy w samochodzie. Ze względów bezpieczeństwa trzeba zrezygnować ze wszystkich manualnych czynności. Nie podawajmy też dziecku jedzenia w czasie jazdy gdyż grozi to zadławieniem. W przypadku wycieczki autem ważne jest, by rodzic podał propozycję zabawy słownej. Można też śpiewać czy klaskać. Sposób spędzenia czasu zależy od całej rodziny. Dużym atutem jest posiadanie tabletu czy mini notebooka. odpowiednio przymocowany do zagłówka na dłuższą chwilę zajmie dziecko bajką.

Zwykle, gdy samolot startuje lub ląduje, większość dzieci płacze. Dzieje się tak gdyż nagła zmiana ciśnienia zatyka im uszy. Aby do tego nie dopuścić, na czas startu samolotu młodszym dzieciom podajmy butelkę z mlekiem lub wodą, a starszym dzieciom i sobie zaaplikujmy gumę do żucia.

O tym co zapakować, powinni zdecydować rodzice. Najważniejsze jest by mieć podręczną apteczkę z termometrem, środkiem przeciwgorączkowym, plastrami, środkiem przeciwko biegunce i żelem na ukąszenia. Warto zabrać opakowanie chusteczek nawilżanych. Łatwo nimi zadbać o higienę w czasie gdy nie można trafić do łazienki, a trzeba umyć buzię i ręce.

Urlop z dzieckiem może być bardzo przyjemny i nabierzemy ochoty na kolejne wakacje. Przyjemne spędzenie czasu zapewni zapoznanie się z przewodnikiem i pozytywna energia jaką będziemy czerpać z czasu spędzanego z rodziną.

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Droga1 Poprzedni wpis Choroba lokomocyjna – wakacyjny koszmar
Figura po ciązy Następny wpis Powrót do figury po ciąży