Skuteczne sposoby na cienie pod oczami

Czas czytania:3 Minut, 12 Sekund

Zmęczenie, choroba, stres, uwarunkowania genetyczne, niewłaściwy tryb życia – to najpopularniejsze przyczyny pojawiania się niedoskonałości w okolicach oczu. Jak walczyć z cieniami, opuchlizną lub zaczerwienieniem? Skutecznym sposobem może się okazać zarówno właściwa pielęgnacja domowa, jak i wizyta w salonie kosmetycznym.

Cienie pod oczami z pewnością nie dodają uroku. Nie tylko wyraźnie postarzają, ale także mogą świadczyć o złej kondycji całego organizmu i niezdrowym trybie życia. W zależności od przyczyny wystąpienia tego problemu, da się go zlikwidować lub zredukować (najtrudniejszym zadaniem jest pozbycie się ceni, które mają uwarunkowania genetyczne). Niekiedy wystarczającym rozwiązaniem okaże się większa ilość snu, zrezygnowanie z alkoholu i papierosów oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Działania te warto uzupełnić o różnego rodzaju okłady, które przyczynią się do zmniejszenia obrzęku. Dodatkowo, precyzyjną interwencję w okolicach oczu zapewni profesjonalna kuracja kosmetyczna.

Cienie w okolicach oczu, podobnie jak siwe włosy czy zmarszczki, mogą się pojawić wraz z wiekiem. Wpływa na to zmniejszenie się ilości tkanki tłuszczowej w tym obszarze oraz zmiana układu kości oczodołu – wyjaśnia kosmetolog gabinetu Qclinique, Emilia Rechul.

Domowe sposoby i zmiana trybu życia

Istnieje wiele domowych sposobów na walkę z cieniami w okolicach oczu. Niewłaściwa dieta, nadmierne korzystanie z używek, stres czy też brak snu może być przyczyną wystąpienia tego problemu. W związku z tym, zawsze warto zacząć od zmiany trybu życia na zdrowszy. Zadowalające rezultaty może przynieść dieta bogata w zielone warzywa, regularne dotlenianie organizmu podczas spacerów oraz wydłużenie snu do 8 godzin. Jeżeli jednak to nie pomoże, skuteczne okażą się okłady przygotowywane na bazie ogólnodostępnych produktów spożywczych. W tym przypadku sprawdzą się zarówno plastry ogórka lub jabłka, jak i papka z surowych ziemniaków bądź czarna herbata.

Wszystkie wspomniane produkty posiadają substancje odżywcze, dzięki którym wpływają korzystnie na stan skóry. Przykładowo: okłady z czarnej herbaty niwelują opuchliznę, gdyż są bogate w kofeinę oraz garbniki. Natomiast plastry ogórka zawierają przeciwutleniacze, więc mają działanie łagodzące, a przy okazji zmniejszają obrzęki i obrzmienia. Oprócz produktów spożywczy, w pielęgnacji domowej można również stosować wysokiej jakości kremy pod oczy, które regenerują oraz nawilżają skórę – tłumaczy Emilia Rechul.

Profesjonalne metody redukcji ceni pod oczami

Współcześnie gabinety kosmetyczne oferują rozmaite kuracje, pozwalające na niemal całkowite zredukowanie cieni w okolicach oczu, zaczerwienienia lub nawet opuchlizny. A zaletą wizyty w salonie jest z pewnością precyzyjne i profesjonalne działanie w obszarze, który wymaga interwencji. W przypadku walki z niedoskonałościami tego typu, często stosuje się karboksyterapię, mezoterapię mikroigłową, magiczne spojrzenie marki Bielenda Professional lub osocze bogatopłytkowe.

Karboksyterapia

– zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, czyli substancji naturalnie występującej w przyrodzie. Wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego stymuluje produkcję kolagenu, poprawia mikrokrążenie i odnawia komórki naskórka. Karboksyterapia jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod redukcji cieni pod oczami. Ponadto, zastosowanie tej kuracji skutkuje zwiększeniem sprężystości skóry.

Mezoterapia mikroigłowa

– niechirurgiczna metoda rewitalizacji skóry, która dodatkowo pobudza naturalne procesy regeneracyjne. W trakcie zabiegu wykonywane są mikronakłucia, umożliwiające głębokie wprowadzenie wybranego preparatu kosmetycznego, np. substancji rozjaśniającej cienie wokół oczu. Mezoterapia mikroigłowa pozwala również na spłycenie zmarszczek oraz uelastycznienie obszaru poddawanego kuracji.

Magiczne spojrzenie (marki Bielenda Professional)

– zabieg, który doskonale radzi sobie ze zmniejszoną jędrnością skóry w okolicach oczu, cieniami, opuchlizną oraz zmarszczkami mimicznymi (może być stosowany już od 25. roku życia). Kuracja pomaga odzyskać młodzieńczy blask spojrzenia, a dzięki uzupełnieniu jej o terapię z użyciem radiofrekwencji RF, fibroblasty (komórki skóry) są stymulowane do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych.

Osocze bogatopłytkowe

– terapia nazywana również wampirzym liftingiem. Do jej przeprowadzenia niezbędne jest pozyskanie preparatu krwiopochodnego z krwi pacjenta. Otrzymane w ten sposób osocze bogatopłytkowe zawiera wiele składników aktywnych (peptydów), które pobudzają inne komórki do odnowy biologicznej. Efektem wykonania zabiegu jest wyraźnie młodsza skóra, bez cieni oraz zmarszczek.

Wszystkie te metody będą pomocne w redukowaniu ceni pod oczami. Niemniej, zawsze warto zapobiegać problemom skóry, niż walczyć z nimi, gdy już zdążą się rozwinąć. Dlatego tak duże znaczenie ma właściwa pielęgnacja domowa, zdrowy tryb życia oraz pamiętanie o podstawowych czynnościach, np. dokładnym demakijażu na noc – podsumowuje kosmetolog Qclinique.

Ostatnia aktualizacja wpisu 2022-06-22

O autorze:

Eliza

Chcę dzielić się z innymi swoją wiedzą, doświadczeniem oraz przemyśleniami w różnych sferach życiowych i próbuję to robić poprzez blogowanie, co jest Moją ogromną pasją.
Super
Super
0 %
smutek
smutek
0 %
Uwielbiam
Uwielbiam
0 %
Znudzony
Znudzony
0 %
Zły
Zły
0 %
Zaskoczony
Zaskoczony
0 %
Poprzedni wpis Nowe trendy w dekorowaniu wnętrz
Odchudzanie Następny wpis Najczęściej popełniane błędy podczas odchudzania