Czas czytania:1 Minuty, 43 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

Piękny uśmiech

Przede wszystkim: profilaktyka

Dbanie o zęby to przede wszystkim szereg czynności profilaktycznych. Ważne jest nie tylko regularne szczotkowanie po każdym posiłku, ale również wizyty kontrolne, których celem jest wykrycie najmniejszych nawet zmian. Im wcześniej uda się zauważyć ubytek i wdrożyć odpowiednie leczenie, tym będzie ono mniej bolesne. Ryzyko utraty zęba jest również w takim wypadku niewielkie. Do zabiegów profilaktycznych, którym poddać można się w gabinecie stomatologicznym zalicza się scaling, którym jest usuwanie kamienia nazębnego oraz polishing, który polega na polerowaniu powierzchni zębów. Dzięki temu proces odkładania się płytki nazębnej zostaje istotnie spowolniony. Ostatnim elementem profesjonalnej profilaktyki chorób zębów jest fluoryzacja. W tym celu sięga się po specjalistyczne lakiery. Ich zastosowanie możliwe jest również u dzieci.

Leczenie? Tak, ale bez bólu

Większości z nas gabinet stomatologiczny kojarzy się z potwornym bólem. Dzisiaj rzeczywistość leczenie zębów jest jednak inna. Stomatolodzy wiedzą, jak ważne dla ich komfortowej pracy jest dobre samopoczucie pacjenta. Pogłębianie wiedzy oraz umiejętności, które pozwalają na bezbolesne leczenie, jest w wielu gabinetach prawdziwym priorytetem.

Jedną z nowoczesnych metod, która pozwala na leczenie zębów bez przykrych dolegliwości bólowych jest preparat Icon. Nie wymaga on borowania, a cały proces leczenia odbywa się za sprawą tak zwanego procesu infiltracji. Nałożony preparat wytrawia powierzchnię zęba. Następnie przychodzi kolej na uzupełnienie ubytku. Zastosowanie takiej metody leczenia sprawia, że możliwe staje się zachowanie twardych tkanek zębów.

Proste zęby? Tak, to możliwe!

Zbyt długie korzystanie ze smoczka czy nieprawidłowa budowa szczęk sprawiają, że pojawić mogą się wady zgryzu. Na szczęście współczesna stomatologia i w takim wypadku potrafi skutecznie pomóc. Dobrze przygotowany ortodonta nie tylko wymodeluje ułożenie łuku zębowego, ale także pokieruje właściwym ukształtowaniem szczęk. Zapobiegnie to takim konsekwencjom, jak ścieranie powierzchni zębów, zaniki kostne oraz przeciążenia stawów, które prowadzić mogą do dotkliwych dolegliwości bólowych.

Gabinet stomatologiczny – miejsce, w którym marzenia mogą się spełnić

Nowoczesny i doskonale wyposażony gabinet stomatologiczny to miejsce, w którym nie tylko pozbędziemy się próchnicy czy wady zgryzu. To również w nim spełnią się marzenia o idealnym uśmiechu, którego wreszcie będzie można przestać się wstydzić.

Artykuł stworzony przez autorów z portalu dental-design.com.pl

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wczasy w hiszpani Poprzedni wpis W Hiszpanii jak w domu
usta Następny wpis Sposoby na rozdwojone końcówki włosów