Czas czytania:2 Minuty, 50 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

I właśnie dlatego, że nie zawsze wiemy gdzie nas poniesie, powinnyśmy zawsze być przygotowane na różne ewentualności, aby nie dać się zaskoczyć w ostatniej chwili.

Są pewne rzeczy, które każda z nas powinna posiadać i może należy zacząć tu od stroju kąpielowego, który jest elementarną częścią większości urlopów (nawet tych w domu), bo nawet jeżeli nie będziemy zażywali kąpieli, to na pewno będziemy się opalać. Strój powinien być odpowiednio dopasowany do naszej figury, a kolory powinny odpowiadać naszym preferencjom, tak aby się w nim dobrze i komfortowo czuć. Na szczęście wybór stroi kąpielowych w sezonie jest ogromny i każdy może znaleźć coś dla siebie.

topiki
http://pixabay.com/pl/tropikalny-piasek-ocean-beach-84537/

I od razu przy temacie bikini, należy wspomnieć o ochronie naszej twarzy oraz ciała. Kremy z filtrem uv do twarzy i ciała oraz różnego rodzaju inne preparaty do opalania np. oliwki czy też balsamy, koniecznie muszą znaleźć się w każdej kosmetyczce. Nie zapominajmy o ochronie skóry, nikt przecież nie chce być spieczony na skwarek. Ponieważ po pierwsze jest to nie zdrowe, można poparzyć skórę, co w rezultacie może doprowadzić do długiego i bolesnego leczenia. Dodatkowo mocną opalenizną dodamy sobie zbędnych lat, ponieważ ciemniejszy efekt skóry ją postarza, zmarszczki się bardziej uwidaczniają, co działa na naszą niekorzyść, a przecież w lecie każda kobieta chce wyglądać młodo i świeżo. Nawilżanie ust jest ważne aby nie czuć dyskomfortu przez wysuszone usta, dlatego zawsze jakaś pomadka ochronna, wazelina bądź nawet delikatny błyszczyk, będzie dobrym rozwiązaniem.

http://pixabay.com/pl/opalania-okulary-kobieta-dziewczyna-295881/
http://pixabay.com/pl/opalania-okulary-kobieta-dziewczyna-295881/

Równie ważną kwestią jest ochrona naszych oczu i tu oczywiście chodzi o okulary.  Jest to niezwykle popularny gadżet, tym bardziej w porze letniej, (chociaż polecamy w ten sposób chronić oczy przez cały rok). Odpowiednio dopasowany kształt oraz kolor okularów, oprócz ochrony może dodać nam wdzięku i pewnego rodzaju tajemniczości, co może podobać się płci przeciwnej. Ale pamiętajmy, że okulary obowiązkowo muszą posiadać filtr uv, bo przecież o to chodzi w ochronie oczu.

W wakacje zawsze można szaleć z różnorodnymi akcesoriami i dodatkami do naszego stroju, dlatego też polecamy korzystać z różnego rodzaju nakryć głowy, np. czapek z daszkiem, kolorowych chust oraz pięknych kapeluszy, wszystkie te dodatki mogą nadać niezwykłej oryginalności naszemu wyglądowi, a przy okazji chronić naszą głowę przed upałami.

W wolnym czasie warto zadbać o poszerzanie horyzontów np. poprzez czytanie książek czy też gazet. I czy przez daną lekturę będziemy zdobywać dodatkową wiedzę naukową, czy też różne ciekawostki i ploteczki, to chodzi w tym o to, aby przynajmniej w ten sposób, zapomnieć choć przez chwile o życiu codziennym o różnych  zmartwieniach i trudach.

Przechodząc dalej, należy zwrócić uwagę iż doskonale relaksować się i miło spędzać czas można również za pomocą muzyki. Dlatego zawsze należy pamiętać o spakowaniu do torebki iPada, mp3/4 albo po prostu zwykłych słuchawek do telefonu. Wtedy gdziekolwiek nas poniesie, zawsze będzie z nami nasza ulubiona muzyka.

Upalne dni lata bywają również czasem uporczywe, właśnie ze względu na wysokie temperatury. I tak jak z ochroną twarzy i ciała, która potrzebuje nawilżenia, należy dbać i pamiętać o nawadnianiu naszego organizmu i zawsze mieć ze sobą coś do picia, wodę bądź jakiś inny preferowany przez was napój.

Być może, niektóre z was mają swoja coroczną listę niezbędnych rzeczy na okres letni, do których dopisują jedynie dodatkowe punkty. Ale dla tych, którzy takiej listy nie posiadają mam nadzieje, że powyżej wspomniane rzeczy mogą stanowić bazę, być może inspiracje do własnej listy.

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

makaron Poprzedni wpis Dieta dobrana indywidualnie, kluczem do sukcesu
Następny wpis Czas na relaks