Jak wybrać mleko modyfikowane dla maluszka.

„© stock.chroma.pl/luminastock”.
„© stock.chroma.pl/luminastock”.

Wiadomo, że mleko matki jest najlepszym pokarmem dla maluszka, przynajmniej do 6 miesiąca życia, bo od tego czasu przeważnie zaczyna wprowadzać się już pokarmy stałe np. różne deserki czy obiadki. Natomiast bardzo często jest tak, iż z wielu różnych powodów, musimy karmić nasze maleństwo mlekiem sztucznym, czasami nawet już od początku.

Na rynku istnieje wiele rodzajów mleka, producenci dokładają wszelkich starań aby mleko sztuczne było jak najbardziej zbliżone w składzie jak i w smaku do mleka matki. Pierwsze zawsze jest mleko początkowe oznaczone 1, mleko następne oznaczone 2 oraz mleko modyfikowane oznaczone 3. Wszystkie te mleka występują w różnych formach tzn. są mleka podstawowe zwykłe, jednak są również mleka dedykowane np. dzieciom z alergią, hipoalergiczne oznaczone przeważnie HA.  Występują  również mleka dedykowane dzieciom z problemami kolek, zaparć oraz ulewaniem najczęściej z dopiskiem Comfort bądź Pepti.

Bardzo ważne jest aby dobrać odpowiednie mleko dla naszej pociechy i wbrew pozorom pomimo tego iż na rynku wybór jest ogromny, nie zawsze jest to prosta sprawa. Ponieważ często jest po prostu tak iż wypróbowane zostało kilka rodzajów mleka, różne butelki, wymiany smoczków, a nasze maleństwo nadal wzbrania się jak może od przyjęcia sztucznego pokarmu.

I co wtedy zrobić? Tym bardziej jeżeli kończy się urlop macierzyński, bądź pokarmu jest coraz mniej, jest zbyt chudy i maleństwo nie dojada ? itd.?

No cóż przede wszystkim nić na siłę, nie można wpychać dziecku butelki pomimo jego protestów, ponieważ maleństwo szybko nauczy się, że butelka kojarzy mu się z czymś nie przyjemnym. Owszem trzeba starannie codziennie próbować ale powoli i po troszku. Z ogromnym pokładem cierpliwości trzeba przyzwyczaić malucha do nowego smaku, być może wtedy nasze działanie przyniesie oczekiwany skutek.

Ważne jest też aby w karmieniu dzidziusia butelką, ktoś początkowo mógł zastąpić mamę, tato bądź babcia lepiej się sprawdzi w tej roli, natomiast mama najlepiej jeżeli nie będzie w polu widzenia. A to z tego względu, że nasz malec widząc butelkę i mamę, która przecież ma pierś, zawsze będzie próbował  domagać się piersi, to normalne. Bliskość, ciepło, przytulenie do ciała matki zawsze jest dla dziecka lepszym rozwiązaniem. Natomiast  jeżeli mleko podaje inna osoba, maluszek nie ma wyjścia i być może zacznie próbować jedzenia z butelki.

Jeżeli natomiast po ogromie prób nadal nie widzimy żadnej poprawy, możemy spróbować karmić dziecko łyżeczką, bo być może po prostu butelki nie będzie tolerować i koniec kropka, natomiast z łyżeczki będzie mu lepiej szło.

Warto zwrócić uwagę na to iż, niektóre  niemowlęta powyżej 6 miesiąca w ogóle nie jadają już mleka sztucznego, ponieważ po prostu im nie smakuje , natomiast świetnie uczą się jeść inne pokarmy. Dlatego też jeżeli nasze niemowlę, ma skończone 6 miesięcy warto zacząć wprowadzać inne pokarmy stałe, które również przecież będą dobrą dawką energii, minerałów i witamin dla naszego maluszka.

Pamiętajmy również o tym, że w doborze mleka modyfikowanego, pomocny może okazać się lekarz pediatra. Biorąc w tym pod uwagę np. różne dolegliwości bądź choroby na jakie może cierpieć nasza pociecha, konsultacja jest jak najbardziej wskazana. Bądź jeżeli po prostu sami nie potrafimy podjąć decyzji, a chcemy zasięgnąć niezależnej aczkolwiek profesjonalnej porady.

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Podobne posty

Fundacja dla dzieci dotkniętych chorobami

Spokojne i pełne ochrony środowisko rodzinne jest niezbędne, aby każde dziecko dorastało szczęśliwe. Jeszcze ważniejsze jest, aby móc…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2024-01-07 14:06

Jak wybrać idealną odżywkę do włosów?

Odżywka do włosów jest nie tylko uzupełnieniem rutynowego mycia, ale kluczowym elementem, który decyduje o zdrowiu i wyglądzie…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-11-17 09:12

Pozytywna dyscyplina – co to znaczy?

Pozytywna Dyscyplina to metoda wychowawcza, która polega na budowaniu dobrych relacji między rodzicami a dziećmi w atmosferze szacunku…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-03-13 08:34

Transport drogowy – wszystko co musisz wiedzieć

Transport drogowy to bez wątpienia jeden z najistotniejszych elementów gospodarki krajowej, jak i międzynarodowej. To dzięki niemu możliwe…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-02-20 07:39
2 Odpowiedz
  • ja mam nadzieję że uda mi się karmić piersią i nie będę musiałą modyfikowanego podawać. Ta przygoda jeszcze przede mną ale już się oczytałam, biorę pregnofer dha z Oleofarm i jestem bardzo pozytywnie nastawiona

  • Moja Najmilsza próbuje po 6 miesiącach przestawić małego na mleko. Karmienie piersią ma swoje plusy i minusy.

    Dużym minusem jest brak możliwości zostawienia małego pod opieką innych na dłużej niż 2-3 h

  • Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Jak wybrać mleko modyfikowane dla maluszka. - Obcasywsieci.pl