Czas czytania:3 Minuty, 8 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

Tak dalej być nie może. Musisz znaleźć czas dla siebie każdego dnia, nawet tego, kiedy masz najwięcej obowiązków. Musisz także przeznaczyć go na takie czynności, które rzeczywiście dadzą Ci wypocząć. Musisz, bo przecież każda kobieta chce być wypoczęta, szczęśliwa i w doskonałym humorze. Regularne poświęcanie czasu na relaks sprawia, że z większym spokojem reaguje się na różne stresujące sytuacje czy na toksycznych ludzi. Jest to też podstawowa higiena, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne, czyli żadnych nerwic, fobii czy depresji. Nie będzie też grozić chroniczny, wyniszczający stres, czyli ta najgroźniejsza jego postać. Dobrze, a teraz konkrety, czyli jak zachować spokój i pogodę ducha za pomocą codziennej relaksacji.

KIEDY?

Codziennie. To ważne, trzeba znaleźć czas dla siebie każdego dnia. Kiedy dokładnie tego dnia, to już zależy od codziennego rozkładu zajęć. Z reguły wieczór jest takim momentem, kiedy ma się więcej czasu. Jeśli jednak pracuje się na popołudnia, to moment na relaks trzeba znaleźć rano. Kobiety niepracujące mogą uznać, że najlepszą porą będzie popołudniowa, kiedy zakupy już porobione, nikt jeszcze nie wrócił do domu, więc jest idealny spokój. Wiadomo, że relaksacja jest łatwiejsza, kiedy w domu nikogo nie ma. W innej sytuacji trzeba jakoś zadbać o odseparowanie się np. zafundować sobie relaks w wannie, czyli coś, co uwielbia niemal każda kobieta przemęczona codzienną bieganiną i krzątaniną. Jeśli czas ten będzie się spędzać w pokoju, do którego każdy może wejść, to trzeba dać znać domownikom, aby nie przeszkadzali. Nawet małe dzieci zrozumieją, że mamie potrzeba chwilkę, by odpocząć. Nie trzeba im tłumaczyć, czym jest zdrowie psychiczne, i tak zrozumieją taką potrzebę.

Dzieci są mądre, jak się je traktuje jako mądre osoby. Chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości? 🙂

ILE CZASU?

Na relaksację trzeba przeznaczyć przynajmniej 15 minut i jest to czas na działania stricte odprężające. Jeśli chce się także poczytać jakąś babską gazetę albo posurfować po internecie, to potrzebny będzie na to czas dodatkowy.

CO ROBIĆ?

Działania, które są odpowiedzią na tak ważne pytanie, jak zachować spokój, kiedy wszystko wokół jest tak niespokojne, to wszystko to, co odpręża ciało i wycisza umysł. Działania z tej kategorii nie tylko pozwolą odegnać stres i poprawią samopoczucie, ale też sprawią, że nabierze się większej odporności na czynniki stresujące, czyli łatwiej będzie zachować spokój w trudnych sytuacjach. Co jeszcze? Lepszy humor przez cały dzień, spokojniejszy sen, a nawet większa asertywność. Co można robić?

Kąpiel w wannie
Trzeba wyciszyć umysł, o co łatwo, kiedy jest się w ciepłej wodzie. Zapach piany, nastrojowe oświetlenie, może muzyka i łatwo będzie przyjść do siebie nawet po najbardziej wyczerpującym, stresującym dniu.

Pobyt w kabinie parowej

Głębokie oddychanie

Medytacja
Musi polegać na zachowaniu czystego umysłu. Może być połączona z koncentracją na oddechu albo intonowaniem jakiejś mantry, wtedy łatwo zachować jasny umysł.

Wsłuchiwanie się w muzykę relaksacyjną
Ważne, by dobrze się przy niej czuć. Warto ją wybrać starannie.

Delektowanie się kawą i kawałkiem ciasta
To także uwielbia każda kobieta, nawet taka na diecie, bo przecież ciastko może być mniej kaloryczne czy słodkie, jeśli na to się zwraca uwagę. Delektowanie się, czyli żadnego myślenia przy smakowaniu ciastka, o tym czy o owym. Kawa, ciasto i myślenie o problemach to przecież żaden relaks, nie odczuje się z tego korzyści.

Przebywanie na łonie natury
Można leżeć na łące i wsłuchiwać się w odgłosy natury albo spacerować i podziwiać piękno otoczenia.

Chodzi o 15 minut niemyślenia i odprężenia ciała, takiego totalnego relaksu, a jak dokładnie zagospodaruje się ten czas dla siebie, to już ma mniejsze znaczenie. Ważne jest tylko, by taka relaksacja odbywała się nie tylko w cichym i spokojnym, ale także w pięknym otoczeniu. Kiedy jest to np. sesja oddechowa w domu, to najlepiej ją wykonać w otoczeniu czystym, uprzątniętym, bez chaosu na półkach, za to przy ulubionych przedmiotach dekoracyjnych. Ład, czystość i piękno w otoczeniu ułatwią uzyskanie tego samego we wnętrzu.

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

2 thoughts on “Znajdź czas dla siebie!

  1. ja najlepiej relaksuje sie z muzyką na uszach bądż z dobrą książką na kolanach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

usta Poprzedni wpis Co wybrać do podkreślania ust
Następny wpis JAKA MAMA, TAKA CÓRKA – PIERWSZA SZKOŁA STYLU Z WOLĄ!
Total
0
Share