Czas czytania:8 Minuty, 49 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-07

Znaki zodiaku wywodzą się ze starożytności od babilońskich astronomów, którzy oszacowali wkraczanie słońca we wszystkie znaki. W starożytności uważano zależność między położeniem gwiazd i planet, a wpływem tego co dzieje się na Ziemi. Astrolodzy uważają, że pozycja Słońca, Księżyca i planet w dniu narodzin człowieka ma wpływ na jego charakter. Przez położenie słońca w danym zodiaku w dniu narodzin przypisuje się konkretne cechy osobie kojarzone z danym znakiem.

Ile jest znaków zodiaku?

Znaki zodiaku podzielone są na północne znajdujące się nad horyzontem i południowe w dolnej części nieba. Znaków zodiaku jest 12. Północna część to znaki z okresu wiosny i lata i są to: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna. Uważane są za prezenterów ziemskiej natury. Charakteryzuję je bycie tu i teraz, bliska relacja z ludźmi oraz przyziemne cele. Znaki południowe to: Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec i Ryby należące do sfery ducha. Uważane za tajemnicze, motywujące do rozwoju życia duchowego, niosące głębię. Wszystkie znaki ukazują płynność rozwoju człowieka. Powstanie czegoś nowego wiąże się ze zrozumieniem i poznaniem czegoś starego. Kolejne znaki są kontynuacją poprzednich, ale z dodatkiem czegoś nowego. Znaki północne utożsamiane są z planetami osobistymi, czyli Baran – Marsem, Byk – Wenus, Bliźnięta i Panna – Merkurym, a Rak – Księżycem. Uważa się, że znaki północne niosą dużo energii, którą zarażają innych i kładą na rozwój sfery uczuciowej jak i intelektualnej. Znaki zodiaku nazwano od gwiazdozbiorów widocznych w pasie zodiaku, czyli tzw. gwiazdozbiorów zodiakalnych. Wyróżnia się takie nazwy zodiaków jak:

Znak zodiaku Baran – cechy charakteru

Znak zodiaku baran przypada na okres od 21 marca do 20 kwietnia. Baran utożsamienie planety Mars uważaną za planetę ognia i walki. Baran jest znakiem gwałtownym, porywczym niepochamowanym. Jest odważny i nie boi się działać samodzielnie. Rządny odkrywania świata. Ma w sobie dużo energii i odwagi. Mobilizują go przeszkody powstające na jego drodze do danego celu. Walczy o swoje pokonując przeciwności losu. Jest przekonany o swojej nieomylności, zawsze ma rację nawet jeśli tak nie jest. Najpierw mówi i działa, a dopiero potem myśli. Wymaga wiele od innych jak i od siebie. Posiada duże poczucie humoru. Mimo, że potrafi być szczery jest doceniany i lubiany. Lubi udzielać się towarzysko jednak ceni sobie prace samodzielną. W trudnych sytuacjach zachowuję trzeźwość umysłu.

Znak zodiaku Byk charakterystyka

21 kwietnia do 20 maja to okres w którym rodzą się osoby spod znaku zodiaku byk, który posiada pragmatyczne podejście do życia – stabilizację i niechęć do podejmowania ryzyka. Wszystkie zmiany wprowadzają w jego życiu chaos. Znak zodiaku byk twardo stąpa po gruncie potrzebując zapasów materialnych. Posiada wielki upór dotyczący jego ambicji. Do życia podchodzi praktycznie.  Osoby spod znaku byka posiadają określony światopogląd, z które ciężko mu zrezygnować. Raczej nie należy do osób elastycznych. Rozkoszuje go spokój niczego innego bardziej nie pragnie. Przeważnie jest spokojny i życzliwy, ale kiedy się już zdenerwuję może wyniknąć z tego poważna awantura. Byk lubi mieć pieniądze, kwestie materialne są dla niego bardzo ważne dają mu poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość korzystania z życia. Byk jest również pracowity i cierpliwy, odpowiedzialny oraz zorganizowany. Byk jest również oddanym i lojalnym przyjacielem, na którym można polegać.

Znak zodiaku Bliźnięta

Osoby urodzone od 21 maja do 21 czerwca to bliżnięta. Utożsamiane z planetą Merkury. Osoby z tego zodiaku są bardzo towarzyskie i lubią plotki. Interesują się wszelkimi rodzajami sztuki i lubią się dzielić wiedzą na ten temat. Mają duże poczucie humoru, a wyróżnia je nieprzeciętna inteligencja. Są duszą towarzystwa. Dzięki swojej pozytywnej energii przyciąga do siebie ludzi. Mają niezaspokojoną ciekawość świata. Należą raczej do osób aktywnych nielubiących nudy. Dzięki zdolnościom analitycznym i komunikatywnym świetnie potrafią poradzić sobie w pracy. Potrafią być osobami egocentrycznymi. Są także osobami temperamentnymi co może sprawić, że są roztargnione, niecierpliwe i impulsywne. Są wstanie dużo poświęcić dla miłości, chcą kochać i być kochane.

Znak zodiaku Rak

Jeżeli zastanawiasz się od kiedy do kiedy wypada rak to odpowiedź brzmi od 22 czerwca do 22 lipca. Charakteryzuje go szlachetność i zdecydowanie. Osoby z tym znakiem zodiaku są empatyczne i wyrozumiałe zawsze wysłuchają wesprą i pomogą w potrzebie. Jest dość skryty, jeśli chodzi o uczucia i emocje raczej nie należy do osób wylewnych, nie ma jednak przez to problemu z nawiązywaniem znajomości. Przywiązany strasznie do rodziny. Rak jest typem dominanta lubi przejmować inicjatywę zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej. W pracy dobrze radzi sobie samodzielnie, ale praca w grupie mu nie przeszkadza. Przywiązuję się do osób, jeśli się już z kimś zwiąże liczy na to, że ta relacja zostanie na zawsze. Jest sentymentalny, a czasami naiwny. Kiedy w jego życiu pojawia się coś nowego podchodzi do tego z ciekawością a jednocześnie z nieufnością i ostrożnością.

Znak zodiaku Lew

Lew to okres od 23 lipca do 22 sierpnia. Osoby z tym znakiem zodiaku lubią być w centrum uwagi, szukają poklasku. Charakteryzuje go wyznaczanie sobie jasnych celów i rzetelne zdobywanie ich. Raczej należy do osób ambitnych nie bojących się ciężkiej pracy. Dąży do rozpoznawalności i popularności. Jest pozytywny i radosny dzielnie pokonuje przeszkody na swojej drodze. Jest silny, ale zarazem wrażliwy i emocjonalny. Jeśli coś idzie nie po ich myśli mogą się awanturować. Ich charakter może mieć skrajne cechy, ponieważ mogą podejmować logiczne, rozważne decyzje lub emocjonalnie reagować na wszystko i cieszyć się jak małe dzieci. Lew jest niezwykle kreatywną osobą. Lubi podporządkowywać sobie ludzi. Lew jest przyjazny i otwarty oddaje się w przyjaźni jak i w miłości jednak nie wybacza błedów.

Znak zodiaku Panna

Osoby spod znaku Panna urodziły się w okresie od 23 sierpnia do 22 września. Osoby z tym znakiem zodiaku charakteryzuje samozaparcie, cierpliwość chęć ciągłego rozwoju. Łatwo i szybko przyswajają wiedzę. Są sumienne i jak już za coś się zabierają robią to rzetelnie i dokładnie. Są dość elastyczni potrafią dopasować się do nieoczekiwanej sytuacji. Raczej nie wpadają w panikę, przyjmują to bardzo spokojnie starają się znaleźć idealne rozwiązanie. Mogą należeć do osób nieśmiałych, a nawet zarozumiałych. Osoby z tym znakiem bywają również pedantyczne, wszystko musi być na swoim miejscu. Raczej większość rzeczy planują i organizują. Jest to dość przydatna cecha w życiu zawodowym. Uważając się za ideał potrafią być bardzo krytyczni dla innych. Nie zależy im na, krótkich i nietrwałych relacjach, jeśli mają się przed kimś otworzyć to tylko bliskiej osobie, którą dobrze znają i jej ufają.

Znak zodiaku Waga

Ten znak zodiaku zaczyna się 23 września i trwa do 22 października. Rządzi planetą Wenus, która słynie z piękna i miłości. W osobach ze znaku Waga łatwo się zakochać. Mówi się, że nie można mieć wszystkiego jednak osoby o tym znaku słyną z wrodzonego wdzięku, atrakcyjności i inteligencji. Przez spryt i duże poczucie humoru nie mają problemu z nawiązywaniem nowych znajomości. Waga preferuje uporządkowane spokojne życie. Nie znosi chaosu, radzi sobie z nim w kreatywny, twórczy sposób. Ma skłonności do rzeczy materialnych. Chce osiągnąć sukces, który doprowadzi ją do życia na poziomie. Sensem ich życia jest druga połówka, często samotne mają skłonności do popadania w depresję. Lgnie do konfliktów pragnąc łagodnie, logicznie i uczciwie je rozwiązać. Inwestuje w swój wygląd raczej nie ubiera się w sieciówkach uważa, że dzięki temu zdobywa sympatię ludzi. Pragnie miłości i akceptacji.

Znak zodiaku Skorpion

Skorpiony to osoby urodzone od 23 października do 21 listopada. Uwielbia zaspokajać swoje ambicje. Jest pracowity i wytrwały dzielnie pokonuje przeszkody rzucane mu pod nogi. Mają skłonności kierownicze lubią zarządzać innymi zależy im, aby piąć się po szczeblach kariery. Jest oddany i lojalny w uczuciach w relacjach przyjacielskich jak i partnerskich. Potrafi być namiętny jak i chorobliwe zazdrosny. Jeśli ktoś mu nie pasuje nie chowa przed nim swojej niechęci a wręcz jawnie to pokazuję dając to do zrozumienia danej osobie. W osobach z tego znaku wyróżnia się takie cechy jak perfekcjonizm, bezwzględność, złośliwość, indywidualizm, a także lojalność, wierność oraz pewność siebie.

Znak zodiaku Strzelec

Jeżeli zastanawiasz się od kiedy rodzą się osoby spod znaku strzelec to odpowiedź brzmi – od 22 listopada do 22 grudnia. Należy do osób inteligentnych i oczytanych. Jest osobą otwartą na świat na to co nowe i nieznane dla niego. Posiada pozytywne i optymistyczne podejście do życia. Interesuję się sztuką religią i filozofią. Kiedy znajdzie swoją pasję realizuję się w niej w 100%. Strzelec jest idealistą. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, jednak ma słomiany zapał a rutyna często go męczy i zniechęca. Mimo tego jest dość pracowity. Ludzie do niego lgną przez takie cechy jak entuzjazm, spontaniczność, energiczność i uczciwość. Uwielbia towarzystwo innych ludzi. Jest rządny przygód. Jest otwarty w relacjach miłosnych śmiało wyraża swoje uczucia. Miłosne podboje nie są mu straszne nie cofa się przed niczym. Idzie przez świat pełny sympatii radości i entuzjazmu.

Znak zodiaku Koziorożec

Od 22 grudnia do 20 stycznia. Wyróżniają go takie cechy jak cierpliwość i wytrwałość. Nie jest fanem niespodzianek czy nagłych zmian. Konsekwentnie dąży do wyznaczonych sobie celów. W swoim życiu przede wszystkim stawiają na wolność i niezależność. Jest dla siebie krytyczny na zabawę i przyjemności pozwala sobie gdy uzna, że zasłużył. Nie przepada za spontanicznością woli być na wszystko przygotowany. Raczej nie przepada za dużymi imprezami z licznym towarzystwem. Jest pracowity. Dzięki swojej wytrzymałości psychicznej i uporowi jest w stanie poświęcać dużo czasu na pracę. Może sprawiać pozory osoby oschłej i z dystansowanej, lecz tak naprawdę jest sympatyczny, przyjazny, radosny. Jednak jest osobą ostrożnie nawiązującą znajomości ciężko jest mu się otworzyć emocjonalnie. Nie tyczy się to jednak miłości, której ulega całkowicie.

Znak zodiaku Wodnik

Od 21 stycznia do 18 lutego. Osoby spod znaku Wodnika są niezależne, ambitne, uczciwe oraz sprawiedliwe, ale potrafią być również buntownicze i pedantyczne. Tak jak w przypadku Koziorożca wolność i niezależność są dla niego bardzo istotnymi aspektami w życiu. Jest typem osoby, która chodzi własnymi ścieżkami. Wodnik w zawieraniu nowych znajomości potrafi zachowywać się z dystansem i być oschły oraz lekceważący, ale jest to spowodowane jego dużą wrażliwością. Po czasie jest się w stanie otworzyć i staję się wiernym oraz lojalnym przyjacielem. Wymaga tyle samo od innych co od siebie. W miłości jest odważnym kochankiem pełnym niekonwencjonalnych sposobów uwodzenia.

Znak zodiaku Ryby

Od 19 lutego do 20 marca. Pasjonują się sztuką są w stanie poświęcić jej całe życie. Posiadają niską samoocenę oraz ogromną wrażliwość przez co mają problem z poczuciem bezpieczeństwa. Żyją z głową w chmurach uciekając od codziennego życia chowając się w bezpiecznym świecie w swojej głowie. Często koloryzują lub wyolbrzymiają sytuację. Głównymi cechami Ryb jest duża empatia i wyrozumiałość. Zaskakująco są bardzo dobrze lubiane przez otaczające je towarzystwo. Ryby mają problem z radzeniem sobie z własnymi problemami. Nie przepadają też za sprzeciwem. Osoby spod znaku Ryby są bardzo romantyczne i nie poddają się w miłości.

Horoskopy

Horoskopy opierają się właśnie na położeniu gwiazd i planet oraz pozycji słońca. Na podstawie daty i godziny urodzenia danej osoby, a także miejsca jej narodzin przypisuję się jej charakterystykę, przepowiednie czy też wydarzenia, sporządzona na podstawie układu ciał niebieskich.

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis Obrzezanie – wszystko co musisz wiedzieć.
Następny wpis Kamień do pizzy – Chrupiąca pizza w Twoim domu!
Total
0
Share