Jaka fryzura pasuje do danego kształtu twarzy?

Image

Wydaje się, że to proste pytanie. Widzisz fryzurę, która Ci się podoba i myślisz, że byłaby idealna dla Ciebie. Jednak czy każda fryzura pasuje do każdego rodzaju twarzy? Istnieje wiele różnych kształtów twarzy, a niektóre z nich po prostu nie pasują do określonych fryzur. Oto więc przewodnik po tym, jaka fryzura pasuje do jakiego kształtu twarzy!

Musisz wziąć pod uwagę specyfikę Twojej twarzy

Jeśli chodzi o włosy, musisz przemyśleć kilka rzeczy. Po pierwsze, musisz znać swój kształt twarzy. Następnie możesz określić, czy dany kształt twarzy najlepiej pasuje do danej fryzury.

Jakie wyróżniamy kształty twarzy?

Istnieje wiele różnych typów twarzy, a każdy z nich ma swoje unikalne cechy. Oto kilka z tych najczęściej występujących kształtów twarzy.

Twarz okrągła: Jest to najczęstszy kształt twarzy i zazwyczaj łatwo go rozpoznać. Charakteryzuje się pełnym podbródkiem i policzkami, z zaokrąglonym czołem i linią szczęki. Policzki są często uważane za wysokie kości policzkowe, podczas gdy czoło ma tendencję do bycia szerokim i okrągłym.

Twarz kwadratowa: Te twarze są kanciaste w naturze, ale nie mają ostrych cech jak trójkąty. Twarz kwadratowa jest definiowana przez silną linię szczęki i proste czoło, które często jest szersze niż kości policzkowe lub podbródek.

Twarz diamentowa: Twarze w kształcie diamentu charakteryzują się zarówno ostrymi kątami, jak i miękkimi krzywiznami. Są one zazwyczaj szerokie przy kościach policzkowych, ale wąskie w najszerszym miejscu — tuż pod brwiami — a następnie zwężają się w kierunku podbródka.

Twarz owalna: Twarze owalne charakteryzują się zaokrąglonymi krawędziami, które spotykają się w owalnej linii brwi nad oczami. Owalne twarze mogą wyglądać na dłuższe niż są w rzeczywistości, ze względu na brak definicji na obu końcach. Jednak jeśli chcesz dodać długości swojej twarzy bez konieczności stosowania ekstremalnych stylów, to jest to zdecydowanie coś, czego będziesz chciała.

Twarz trójkątna: Twarze trójkątne charakteryzują się szerokim czołem i podbródkiem, z wąskim punktem pomiędzy nimi. Mają tendencję do bycia dłuższymi niż szerokimi, co czyni ich idealnymi kandydatami do każdego stylu, który doda szerokości ich twarzy.

Fryzury, które najlepiej pasują do owalnej

Owalny kształt twarzy jest najbardziej zrównoważony i pasuje do każdej fryzury. Owalna twarz ma dłuższe czoło, równej długości linię szczęki i linię włosów. Podbródek nie jest zbyt wydatny ani zbyt mały.

Fryzura, która najlepiej pasuje do owalnego kształtu twarzy to taka, która nie dodaje włosom objętości i trzyma je blisko głowy. Jeśli chcesz dodać trochę objętości, spróbuj wybrać fryzurę z warstwami lub lokami na dole włosów.

Innym sposobem na podkreślenie rysów twarzy jest dodanie objętości na szczycie głowy. Podkreśli to Twoje kości policzkowe i sprawi, że Twoja twarz będzie wydawać się szczuplejsza.

Jeżeli masz owalny kształt twarzy, powinnaś unikać warstw i grzywek, które mogą podkreślić Twoje policzki i linię szczęki. Zamiast tego, zdecyduj się na dłuższe warstwy i grzywkę zaczesaną na bok, która złagodzi Twoją twarz i sprawi, że będzie się ona wydawała dłuższa, niż jest w rzeczywistości.

Fryzury, które najlepiej sprawdzą się przy okrągłej twarzy

Do tego typu fryzur zaliczają się krótkie fryzury z grzywką ułożoną pod kątem w dół nad czołem. W ten sposób uzyskasz dłuższy kształt twarzy i sprawisz, że będzie się ona wydawała szczuplejsza. Możesz również spróbować cieniowania z pełną grzywką, aby zminimalizować wszelkie zaokrąglenia na policzkach. Jeżeli szukasz fryzury, która sprawi, że Twoja twarz będzie wydawała się szczuplejsza, wypróbuj krótkie cięcie na boba z grzywką. Doda Ci to również objętości i sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały na grubsze.

Fryzury, które najlepiej sprawdzą się w przypadku okrągłej twarzy to takie, które równoważą jej okrągłość kanciastym elementem. Unikaj fryzur, które sprawią, że będziesz wydawać się jeszcze bardziej okrągła lub dodadzą Twojej twarzy ciężkości. Kanciaste cięcia nadają wyrazistości i pomagają zwęzić kształt twarzy. Stanowią one również ładną ramę dla Twoich wspaniałych cech.

Doskonałą fryzurą dla osoby o okrągłej twarzy jest ta, która ma warstwy wokół policzków i dekoltu, co pomoże nadać tym obszarom twarzy wyrazistości, zachowując jednocześnie jej okrągłość. Ponadto, dodanie warstw wokół czoła pomoże odciągnąć uwagę od tego obszaru głowy i sprawi, że nie będzie się on wydawał zbyt duży lub nieproporcjonalny w stosunku do reszty głowy.

Jeżeli masz długie włosy, rozważ ich skrócenie, ponieważ długie fryzury zazwyczaj nie wyglądają dobrze na osobach o okrągłych twarzach, ponieważ mogą sprawić, że wydadzą się jeszcze większe, niż są.

Fryzury dla kwadratowego kształtu twarzy

Istnieje wiele fryzur dla kwadratowego kształtu twarzy. Jeżeli masz kwadratowy kształt twarzy, nie powinnaś wybierać fryzur, które dodają jej objętości i zaokrąglają ją. Zamiast tego, wybieraj fryzury, które sprawią, że Twoja twarz będzie wydawać się dłuższa i cieńsza, takie jak grzywka, cieniowanie i grzywka zaczesana na bok.

Celem stylizacji twarzy kwadratowej jest stworzenie równowagi poprzez dodanie długości i miękkości dolnej połowie twarzy. Chcesz zachować prostotę, więc unikaj fryzur, które są zbyt rozdrobnione lub krótkie na górze. Kluczem jest dodanie miękkości w okolicach linii szczęki i podbródka.

Oto kilka propozycji fryzur dla kwadratowych twarzy

Stylowa fryzura bob — Bob może być noszony prosto lub falowany, w zależności od tego, co najbardziej Ci odpowiada. Możesz je również nosić długie lub krótkie, w zależności od tego, jak dużą objętość chcesz dodać swoim włosom. Ta fryzura sprawdza się w przypadku kobiet o krótszej twarzy, które potrzebują więcej długości, by wyglądać na zrównoważone.

Fryzury cieniowane — Fryzury cieniowane sprawdzają się w przypadku kobiet o grubych włosach, ponieważ dodają objętości, a jednocześnie nie wyglądają na zbyt ciężkie i nieporęczne. Cieniowane fryzury dodadzą Twojej kwadratowej twarzy więcej kątów, dzięki czemu będzie ona wyglądać bardziej kanciasto, a nie nudno i pudełkowato.

Cieniowane cięcie to wspaniała opcja dla osób o prostokątnym kształcie twarzy

Cieniowane fryzury pasują do wszystkich kształtów twarzy, ale najlepiej wyglądają na włosach średniej i grubej grubości, a cienkie lub delikatne włosy mogą wydawać się jeszcze cieńsze.

Do zaokrąglonego kształtu twarzy pasują fryzury średniej długości, w których zastosowano kilka warstw. Zaokrąglone twarze są zazwyczaj szersze u góry, więc dodanie warstw sprawi, że podbródek będzie bardziej zdefiniowany, a Ty będziesz wyglądać na bardziej wydłużoną.

Osoby o długich twarzach powinny wybierać krótkie fryzury z grzywką, która odciągnie uwagę od ich podbródka. Krótka fryzura pomoże także złagodzić kąty linii szczęki i sprawi, że będziesz wyglądać młodziej.

Dłuższe fryzury są idealne dla kobiet o wąskich twarzach, ponieważ dodają im objętości w okolicach kości policzkowych, czoła i podbródka.

Fryzury dla trójkątnej twarzy

Jeśli masz trójkątną twarz, powinnaś wybierać fryzury, które zrównoważą szerokość czoła i brody. Możesz to zrobić tworząc iluzję bardziej okrągłej twarzy, lub ją wydłużając. Najważniejsze to wybrać fryzurę, która będzie pasowała do Twojego kształtu twarzy.

Jeśli masz twarz w kształcie trójkąta, unikaj noszenia krótkich fryzur. Zamiast tego wybierz długie fryzury z warstwami w nich. Pomoże to zrównoważyć Twoje czoło i podbródek i stworzyć twarz o owalnym kształcie. Możesz również spróbować tępej grzywki, jeżeli chcesz osiągnąć ten sam efekt bez konieczności ścinania wszystkich włosów.

Twarze w kształcie diamentu — jaka fryzura będzie odpowiednia?

Fryzura pasująca do tego kształtu twarzy to taka, która złagodzi kąty twarzy, stworzy zrównoważony wygląd i doda objętości na czubku głowy.

Jeżeli masz diamentowy kształt twarzy, wypróbuj te fryzury:

– Długie cieniowane fryzury dobrze sprawdzają się na twarzach w kształcie diamentu, ponieważ łagodzą kąty twarzy, dodając jednocześnie objętości, aby zrównoważyć proporcje.

– Fryzura typu bob również może być świetna dla twarzy w kształcie diamentu, ponieważ tworzy iluzję długości i szerokości. Możesz również eksperymentować z przedziałkami na środku lub z boku, aby podkreślić długość twarzy i uwydatnić kości policzkowe.

– Grzywka może również pomóc złagodzić kanciaste rysy twarzy, zakrywając niektóre z nich, gdy jest ułożona do przodu lub na bok.

Podsumowanie

Kształt twarzy jest ważnym czynnikiem przy wyborze fryzury. Aby znaleźć odpowiednią dla siebie fryzurę, powinnaś znać swój kształt twarzy. Z pewnością dobry fryzjer odpowiednio zaproponuje fryzurę idealną dla twojej twarzy, Możesz również skorzystać z darmowych aplikacji, aby sprawdzić, w jakiej fryzurze będziesz korzystnie wyglądać. Wystarczy wgrać swoje zdjęcie i sprawdzić różne opcje fryzur. 

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Podobne posty

Oczyszczanie twarzy: Twój codzienny rytuał dla zdrowej skóry

Oczyszczanie twarzy: Twój codzienny rytuał dla zdrowej skóry Wielu z nas marzy o pięknej, gładkiej i promiennej skórze.…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2024-02-20 11:45

Ostatnie Trendy i Przyszłość Innowacji w Medycynie Estetycznej

Wstęp do innowacji w medycynie estetycznej W ostatnich latach medycyna estetyczna przeżywa prawdziwy renesans. Znacząco zwiększa się zainteresowanie…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2024-01-14 16:01

Masło Shea – tajemnica doskonałej pielęgnacji skóry

Masło Shea – czym jest i skąd pochodzi? Masło Shea jest naturalnym produktem pochodzącym z nasion drzewa masłowego,…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2024-01-14 16:00

Jak wybrać idealną odżywkę do włosów?

Odżywka do włosów jest nie tylko uzupełnieniem rutynowego mycia, ale kluczowym elementem, który decyduje o zdrowiu i wyglądzie…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2023-11-17 09:12
3 Odpowiedz
 • Maximo pisze:
  Komentarz czeka na zatwierdzenie. To jest podgląd komentarza, który będzie widoczny po jego zatwierdzeniu.
  It’s awesome in support of mme to have a site, which is helpful designed for my experience. thanks admin Feel free to visit my site; Jasmin
 • https://www.Waste-NDC.Pro/community/profile/tressa79906983/ pisze:
  Komentarz czeka na zatwierdzenie. To jest podgląd komentarza, który będzie widoczny po jego zatwierdzeniu.
  Hi, i think that i noticed you visited myy wweb site so i got here to go back the favor?.I am attempting to to finjd issues to nhance my site!I assume its adequate to usse some of your ideas!! https://www.Waste-NDC.Pro/community/profile/tressa79906983/
 • Elma pisze:
  Komentarz czeka na zatwierdzenie. To jest podgląd komentarza, który będzie widoczny po jego zatwierdzeniu.
  Hi there! I know this iss kind of off topic but I was wondering which bpog platform are you using for this website? I’m getting tired of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking aat options for another platform. I would be fantastic if yyou could point me in the direction of a good platform. Review my site; Jann
 • Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jaka fryzura pasuje do danego kształtu twarzy? - Obcasywsieci.pl