Czas czytania:1 Minuty, 20 Sekundy

​Kokon niemowlęcy – główny element zestawu

Najważniejszym elementem zestawu jest sam kokon niemowlęcy, czyli bezpieczne gniazdko, w którym będziemy układać naszego malucha. Standardowe wymiary, które sprawdzą się w pierwszych miesiącach życia dziecka to zazwyczaj 55x75cm. Kokon powinien być wygodny i mieć ergonomiczny kształt, dopasowujący się do ciała noworodka, dzięki czemu będzie miękko go otulać. Według niektórych opinii, taka konstrukcja kokona sprawia, że pociecha czuje się jak w brzuchu mamy i dzięki temu ma poczucie bezpieczeństwa. Dlatego niektóre dzieci zdecydowanie łatwiej jest ukołysać do snu w kokonie niż w łóżeczku. Warto też zwrócić uwagę, aby poszycie produktu było wykonane z certyfikowanych tkanin, które nie spowodują podrażnień. Dobrym wyborem jest zazwyczaj naturalna bawełna. Istotną kwestią jest również wypełnienie, które powinno być antyalergiczne.

​Kokon niemowlęcy – zestaw pościelowy

Jeżeli chcemy, by dziecku było wygodnie, powinniśmy upewnić się, że w zestawie będzie znajdował się miękki materacyk oraz kołderka, dzięki której nasz maluszek nie przemarznie w chłodniejsze noce. Podobnie jak w przypadku kokonu, elementy pościelowe powinny posiadać atesty i nie podrażniać skóry, a także nie powodować reakcji alergicznej. Dużym atutem kupowania zestawu razem z pościelą, jest jednolity wzór, zdobiący cały komplet, dzięki czemu nie trzeba martwić się dopasowaniem kołderki do materaca i poszycia kokonu. Bardzo ładne wzory można znaleźć w sklepie miminu.pl. Stonowane kolory produktów wpływają kojąco na malucha i ułatwiają mu zaśnięcie.

​Kokon niemowlęcy – dodatki w zestawie

Zestawy z kokonem niemowlęcym często wyposażone są też w różne dodatki, które mogą okazać się przydatne. Może to być kocyk, zabawka dla malucha albo dodatkowa poduszeczka. Szczególnie warte uwagi są poduszki motylki, które podpierają główkę dziecka i uprzyjemniają mu wylegiwanie się w gniazdku.

Ostatnia aktualizacja wpisu 2022-08-28

Autor publikacji:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Pedagog z doświadczeniem oraz ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Poprzedni wpis Jak wirtualna asystentka może pomóc w prowadzeniu sklepu internetowego?
Następny wpis Bogactwo smaków kuchni jordańskiej