Serum czy krem do twarzy – co wybrać?

Czas czytania:1 Minuty, 54 Sekundy

Pielęgnacja twarzy

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz to te podstawowe, które codziennie powinna wykonywać każda kobieta. Pozwalają one zachować urodę, a także opóźniają procesy starzenia się cery. Kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy nie brakuje. Proponuje je wiele marek m.in. Biotherm, Mokosh, Clinique, L’Oreal Paris i wiele innych. Wśród podstawowych produktów do twarzy znajdują się kremy. Dużą popularnością cieszą się też sera. Wiele kobiet nie wie, czym różnią się te dwa produkty i po który lepiej sięgnąć przy codziennej pielęgnacji.

Po czym poznać krem do twarzy?

Krem do twarzy jest podstawowym produktem w kobiecej kosmetyczce. Jest on niezbędny do codziennej, bieżącej pielęgnacji twarzy. Aby był skuteczny, musi być dobrany do rodzaju i stanu cery. Nie jest to trudne, bo marki kosmetyczne takie jak np. Biotherm proponuje kremy do cery tłustej, mieszanej, normalnej, suchej, problematycznej, naczynkowej itd. Z kremami marki Biotherm można zapoznać się bliżej na https://www.perfumeria.pl/collections/biotherm.

Kremy do twarzy poznać można po zwartej konsystencji. To ona gwarantuje skuteczną ochronę i odżywienie cery w ciągu dnia. W wielu kremach do twarzy na dzień znajdują się też filtry SPF stanowiące ochronę przed promieniowaniem słonecznym.  

Czym jest serum do twarzy?

Serum do twarzy to kosmetyk do zadań specjalnych. Najczęściej stosuje się go okresowo, w 28 – dniowych cyklach, co jest zbieżne z procesem regeneracji naskórka. Drugim sposobem używania serum do twarzy jest nakładanie kosmetyku na cerę 2-3 razy w tygodniu. Aplikuje się go na czystą twarz, a na niego nakłada krem na noc.

Sera do twarzy zawierają kompleksy silnie skoncentrowanych składników odżywczych i substancji aktywnych. Ich wysoka intensyfikacja ma szybko i skutecznie działać na cerę. Serum do twarzy może mieć wiele właściwości np. nawilżające, regenerujące, odżywcze, niwelujące zmarszczki, rozświetlające. Kosmetyk ten poznać można po lekkiej konsystencji zazwyczaj żelowej lub piankowej. Ułatwia to jego aplikację oraz przenikanie do głębokich warstw skóry.

Kosmetolodzy podkreślają, że serum nie może (i nie powinno) zastępować tradycyjnego kremu, dobrze jednak jak uzupełnia pielęgnację skóry.

Krem i serum do twarzy – kiedy zacząć stosować?

Pielęgnację twarzy należy rozpocząć od najmłodszych lat. Krem i serum do twarzy to kosmetyki, które można stosować już w wieku nastoletnim. Należy jednak zadbać, aby były one dopasowane do kondycji, problemów i wieku skóry. Osoby młode powinny sięgać po preparaty lekkie, te z cerą dojrzałą wybierać kosmetyki bogatsze w składniki aktywne. 

Ostatnia aktualizacja wpisu 2022-06-22

Super
Super
0 %
smutek
smutek
0 %
Uwielbiam
Uwielbiam
0 %
Znudzony
Znudzony
0 %
Zły
Zły
0 %
Zaskoczony
Zaskoczony
0 %
topiki Poprzedni wpis Najczęściej wybierane miejsca na wczasy w Europie
Następny wpis Dekoracja okna kuchennego firankami