Czas czytania:2 Minuty, 10 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

Czym są Wtyczki do WooCommerce wydane na licencji GNU GPL

GNU General Public License to idea wolnego i otwartego oprogramowania, która powstała w 1989 roku. Jej pomysłodawcami byli Richard M. Stallmann oraz Eben Moglen – pracownicy Massachusetts Institute of Technology (MIT). Przez lata poddawano ją modyfikacjom – druga wersja licencji GNU GPL powstała w 1991 roku, zaś trzecia, która funkcjonuje współcześnie – w 2007 roku.

Idea wolnego oprogramowania propaguje cztery fundamentalne zasady:

  • wolność uruchamiania programu w dowolnym celu,
  • wolność analizowania sposobu działania programu oraz modyfikowania go,
  • wolność udostępniania niezmodyfikowanej kopii oprogramowania,
  • wolność modyfikowania oraz publicznego udostępniania ulepszonych kopii oprogramowania.

Takie założenia mają umożliwić użytkownikom WordPress nie tylko swobodne korzystanie z niego, ale także swobodne korzystanie z wtyczek i szablonów. Co ciekawe, idea wolnego oprogramowania nie oznacza, że jest ono darmowe – istnieje wiele płatnych programów zaprojektowanych w oparciu o licencję GNU General Public Licence. Oprogramowanie to jest chronione prawami autorskimi na zasadzie copyleft, jednak pozwala użytkownikom na ingerencję w kod źródłowy. Warto również podkreślić, że dopiero spełnienie wszystkich czterech przesłanek pozwala na zaliczenie danego oprogramowania do kategorii GNU GPL.

Zalety i różnice między wtyczkami Woocommerce GNU GPL a oprogramowaniem zamkniętym.

Zaletą wolnych licencji jest możliwość rozwijania wtyczek i dostosowywania ich do oczekiwań odbiorców, czy zmieniających się realiów, dzięki czemu użytkownicy uzyskują dostęp do nowych, przydatnych funkcjonalności. To zdecydowanie napędza rozwój całego sektora i daje użytkownikom możliwość wyboru.

Wtyczki oparte na licencji GNU GPL stanowią alternatywę dla programów na zamkniętej licencji, w których kod źródłowy nie można w żaden sposób ingerować. W przypadku tzw. oprogramowania własnościowego, kod źródłowy nie jest udostępniany użytkownikom, a zakupione przez nich programy objęte są wieloma restrykcjami, np. możliwością korzystania z nich tylko na jednym komputerze. Oprogramowanie GNU General Public License pozwala na udostępnienie kodu źródłowego użytkownikom, którzy na bazie już istniejącego programu mogą stworzyć coś nowego.

Wtyczki do WooCommerce

Wtyczki oparte na licencji GNU GPL można zakupić w Polskim sklepie z rozszerzeniami do WooCommerce WPhocus.com  O to wybrane przez nas propozycje wtyczek dostępnych w ofercie sklepu, które według nas przydadzą się w sklepach internetowych.

Dynamic Pricing do WooCommerce -Rozszerzenie umożliwia tworzenie bardzo elastycznych modeli cenowych. Pomaga skonfigurować luzem rabaty dla każdego produktu w Twoim sklepie.

Google Analytics PRO – Zintegruj swój sklep z usługą GA- wtyczka zrobi wszystko za Ciebie.

Cost Of Goods- Raport zysków i kosztów  – Koszty są obliczane automatycznie w celu określenia zysku, a szczegółowe raporty zawierają informacje potrzebne do analizy wyników finansowych.

Email attachments  – Ta wtyczka pozwala na dodawanie różnych typów załączników do e-maili WooCommerce. W tym wymaganych regulaminów i wzorów odstąpienia od umowy sprzedaży.

A jakie są wasze ulubione wtyczki WooCommerce?

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis 10 razy laseroterapia, czyli na co pomogą lasery
Następny wpis Jak wybierać środki czystości?