Czas czytania:1 Minuty, 42 Sekundy

W efekcie wielu z nich zaczyna kręcić się w karuzeli – próbując „oszukać” Facebooka taką czy inną kampanią i osiągnąć niewielki wzrost sprzedaży. Następnie zaczyna nieustannie testować i zmieniać projekt oraz wizję, aż coś w końcu zadziała przez krótki czas, a potem wszystko zaczyna się od nowa.

Co to jest skalowanie?

Skalowanie to proces, w którym dowiadujesz się, co działa najlepiej w przypadku produktu (zazwyczaj najtrudniejsza część), a następnie radykalnie zwiększasz budżet i obserwujesz, jaki przychód uzyskasz w wyniku wprowadzonych zmian. Jest to zatem położenie nacisku na najbardziej efektywny i skuteczny element Twoich działań reklamowych związanych z prowadzeniem sklepu internetowego.

Jeśli ekspert, z którym współpracujesz, wie co robi, nie powinno być wielkich niespodzianek, a Twoje koszty będą ściśle kontrolowane podczas skalowania, co minimalizuje ryzyko strat.

Jakie jest ryzyko skalowania i dlaczego należy być świadomym?

Twoje wydatki na reklamę wzrosną w ciągu kilku dni, ale skuteczność reklamy zauważymy dopiero po pewnym czasie. Musisz być cierpliwy i mieć wystarczająco dużo środków finansowych w tym okresie, aby działać jako bufor, do którego możesz dodać zwiększone wydatki w tym ważnym okresie.

Bądź przygotowany, ponieważ otrzymasz dużą liczbę zamówień, a jeśli nie zrealizujesz ich na czas, ryzykujesz niezadowoleniem klientów i odrzuceniem zamówień. Oznacza to, że będziesz potrzebować dodatkowych zasobów, aby wysłać przedmiot na czas. Pamiętaj to!

Największym wrogiem skalowania jest ograniczona liczba produktów. Twoje zapasy szybko się wyczerpią, co oznacza, że ​​musisz mieć możliwość szybkiego ich uzupełnienia, aby proces sprzedaży się nie zakończył. Wyczerpywanie się zasobów reklamowych może prowadzić do mniejszej liczby zamówień i wyższych kosztów reklamy, negatywnie wpływając na tempo, które już osiągnąłeś dzięki skalowaniu.

Na koniec upewnij się, że zawsze współpracujesz z zaufanymi ekspertami w tej dziedzinie, którzy kontrolują proces i doskonale zdają sobie sprawę z tego, co robią. W przeciwnym razie ryzykujesz utratę dużej ilości pieniędzy, nie osiągając znaczących rezultatów i zwiększania dochodów. Decydując się na agencję digital marketingu, upewnij się, że ma ona profesjonalny zespół, który ma już udane projekty i solidną bazę zadowolonych klientów. Jak mówi przysłowie, „weryfikacja jest najwyższą formą zaufania”, dlatego zachęcamy do szczegółowego zbadania firmy, zanim jej zaufamy.

Ostatnia aktualizacja wpisu 2022-09-22

Autor publikacji:

Rafał Jóśko

Od 1987 roku Fanatyk dobrego SEO oraz UX. Właściciel kilku dobrze prosperujacej agencji SEO & SEM Woobox oraz sklepów internetowych w konkurencyjnych branżach.

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Poprzedni wpis Jak możemy poprawić szybkość ładowania naszej strony internetowej?
Następny wpis Jak stworzyć swoją pierwszą witrynę WordPress?