Czas czytania:1 Minuty, 40 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

usa park

Geologiczne bogactwo królestwa piaskowców.

Arches, czyli Park Narodowy Skalnych Łuków, jest jednym z najpiękniejszych zakątków na terenie USA. Jest to jednocześnie duma stanu Utah, który zdobył sławę m. in. dzięki pustynnym krajobrazom oraz potężnym kanionom. Skalne łuki, żebra i iglice sprawiają, że da każdego turysty wycieczka po tym terenie staje się wspaniałą przygodą. Należy jednak pamiętać o ubezpieczeniu do USA, które jest na terenie tego parku wymagane.

Na tym pustynnym obszarze, zajmującym ponad 300 kilometrów kwadratowych, można ujrzeć około 1700 niezwykłych form skalnych. Każdy z tutejszych łuków zachwyca, każdy niezwykle prezentuje się w pustynnym krajobrazie. Te naturalne twory, które powstały w miejscowych piaskowcach, pozwalają każdemu na odbycie niezwykłej lekcji geologii w tym malowniczym parku.

Park Narodowy Skalnych Łuków dla turystów.

Jest  to miejsce wyjątkowe, które przyciąga turystów z całego świata. Wycieczka po tej części USA może być wspaniałym doświadczeniem, a liczne trasy turystyczne ułatwiają poruszanie się po terenie parku. Jednym z symboli parku jest Turret Arch – niezwykły łuk, który stał się jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych na terenie parku.

Zachwyca też niezwykła forma skalna, znana jako Balanced Rock. Wizyta przy tej balansującej skale może dostarczyć turystom wielu mocnych wrażeń, podobnie zresztą jak pobyt u stóp gór La Sal. Wielką atrakcją parku jest też punkt widokowy, znany doskonale jako Panorama Point.

W czasie wycieczki można też ujrzeć niezwykłe skupiska skał, które w promieniach zachodzącego słońca wyglądają niczym gigantyczne ogniska rozpalone pośrodku pustyni. „Solna dolina” czy „diabli ogród” to skupiska form skalnych, które mają bez wątpienia wyjątkowy urok. W tej scenerii zajęcia wspinaczkowe oraz piesze wędrówki stają się niezwykłym przeżyciem oraz atrakcją, która przyciąga na teren USA wielu turystów z całego świata.

Wycieczka w otoczeniu niezwykłych form skalnych każdemu może sprawić wiele radości. Piękne krajobrazy i niezwykłe formy geologiczne, z którymi wielu z nas zwykło kojarzyć USA, są tu wyjątkowo godnie prezentowane. Każdy turysta znajdzie tu dla siebie moc atrakcji i pięknych zakątków, w których będzie można nie tylko poszerzyć wiedzę na temat amerykańskiej przyrody, ale też spędzić czas w niezwykle atrakcyjny sposób.

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skóra zimą Poprzedni wpis Jak dbać o skórę zimą?
odszkodowanie Następny wpis Odszkodowanie za szkodę osobową, czyli na co możemy liczyć za doznaną krzywdę.
Total
0
Share