Recenzja: Apple Watch Series 8

apple watch series 8

Apple Watch Series 8 wciąż jest najlepszy. Jeśli chodzi o funkcje, żaden inny model się nie zbliża. Od premiery pierwszej edycji Apple Watch minęło osiem lat i mimo wielu sceptyków stał się najlepiej sprzedającym się smartwatchem na świecie. Jest też najlepszy i najbardziej kompletny. To wciąż można powiedzieć o nowym Apple Watch Series 8. Robi wszystko tak samo, jak jego poprzednik, Series 7, tylko trochę lepiej.

Brak większych aktualizacji – Apple Watch Series 8

Trzeba przyznać, że między wielkimi wiadomościami na froncie Apple Watch robi się coraz dłużej. Zeszłoroczny topowy model, Seria 7, wniósł niewiele nowości do stołu. Przyszedł z nieco większym i lepszym ekranem, a także szybszym ładowaniem przez USB-C. Nowicjusz, seria 8, również nie oferuje wiele nowości. Pod maską znajduje się zupełnie nowy chip S8, który zapewnia najwyższą wydajność – podobnie jak chip S7 w poprzedniej edycji.

Dwie najważniejsze nowości w tym roku to czujnik temperatury i wykrywanie kolizji. Zegarek ma również nowy tryb oszczędzania energii, ale jest dostępny na wszystkich zegarkach Apple z serii 4 i nowszych dzięki nowej aktualizacji watchOS 9. Apple Watch Series 8 jest dostępny w dwóch rozmiarach, 41 milimetrów lub 45 milimetrów, z aluminium lub stali nierdzewnej. Wersja aluminiowa jest dostępna w kolorze midnight, starburst, srebrnym lub czerwonym, podczas gdy bardziej solidna wersja ze stali nierdzewnej jest dostępna w kolorze srebrnym, grafitowym lub złotym.

Apple Watch Series 8 -Mierzy temperaturę ciała;

W ostatnich latach Apple zwiększyło inwestycje w zdrowie kobiet. W 2019 roku wprowadzili aplikację do śledzenia cyklu miesiączkowego. Aplikacja wykorzystuje Twoje dane, aby oszacować i powiadomić Cię, że wkrótce rozpocznie się kolejna miesiączka lub okres owulacji. Nowy wskaźnik temperatury do zegarka Apple Watch jeszcze bardziej rozszerza tę koncepcję. Teraz zegarek Apple powinien być w stanie powiedzieć, kiedy miała miejsce owulacja. Rozwiązanie składa się z dwóch czujników temperatury, jednego pod ekranem i jednego na spodzie zegarka. Ma to na celu ograniczenie zakłóceń ze środowiska zewnętrznego i uzyskanie dokładniejszego pomiaru temperatury nadgarstka. Czujniki sprawdzają temperaturę na nadgarstku co pięć sekund i mierzą zmiany do 0,1 stopnia Celsjusza.

„W aplikacji Zdrowie użytkownicy mogą zobaczyć nocne zmiany temperatury podstawowej, które mogą być spowodowane ćwiczeniami, jet-lagiem, a nawet chorobą” – pisze Apple w komunikacie prasowym. Więc nie musisz być kobietą, żeby go używać.

Apple Watch Series 8 Potrafi stwierdzić, kiedy nastąpiła owulacja

Według Apple głównym celem jest zapewnienie lepszego wglądu w zdrowie kobiet. Temperatura podstawowa służy do określenia czasu owulacji. Temperatura zmienia się w trakcie cyklu. Wzrasta wkrótce po wystąpieniu owulacji i pozostanie nieco wyższy przez co najmniej dziesięć dni w przyszłości. Apple jest wprawdzie bardzo jasne, że funkcja ta zapewnia jedynie retrospektywne oszacowanie, co oznacza, że ​​nie można jej użyć do przewidzenia, kiedy nastąpi owulacja – tylko wtedy, gdy tak się stanie. Jest to jednak przydatna informacja dla osób, które starają się zajść w ciążę.

Rewolucja zdrowia kobiet?

Czujniki temperatury w urządzeniach do noszenia nie są całkowicie nowe, ale niewiele firm wykorzystuje dane w ten sposób. Zegarki Fitbit Sense mogą mierzyć temperaturę skóry w nocy, ale dane nie są wykorzystywane do niczego więcej. Samsung wyposażył swój nowy Galaxy Watch 5 w czujnik temperatury, ale w momencie premiery nie jest on aktywowany do użytku. Jedynymi, którzy robią coś podobnego do Apple, są fińskie Oura ze swoim Oura Ring 3.

Nowością w iOS 16 i watchOS 9 jest to, że aplikacja Cycle może wysyłać powiadomienia, jeśli historia cykli użytkownika pokazuje możliwe odstępstwa, takie jak nieregularne, rzadkie lub bardzo długie okresy.

Według The Guardian, dochodzenia wykazały, że wiele aplikacji śledzących ciążę i miesiączkę udostępnia dane stronom trzecim. Podczas premiery nowych modeli Apple Watch firma Apple zwróciła uwagę, że dane są przechowywane bezpiecznie i nie są nikomu udostępniane. W ostatnim czasie dużo uwagi poświęcili prywatności i należą do firm technologicznych, które najtrudniej odmówiły udostępnienia danych władzom.

To, co może pojawić się na papierze jako mniej znacząca wiadomość, może w rzeczywistości okazać się o wiele ważniejsze, niż się spodziewano, a może nawet rewolucyjne. Zdrowie kobiet było i nadal jest obszarem o niskim priorytecie. Jeśli największa na świecie firma technologiczna wykaże chęć inwestowania, być może branża zdrowotna pójdzie w jej ślady?

Apple Watch Series 8 – Wykrywanie awarii

Dzięki funkcjom takim jak wykrywanie upadku i pomiar EKG zegarek Apple Watch stał się zegarkiem bezpieczeństwa. Nowością w tegorocznych modelach jest to, że potrafią wykryć, czy brałeś udział w wypadku samochodowym.

Używając nowego akcelerometru i żyroskopu, zegarek powinien być w stanie mierzyć ekstremalne zmiany przeciążenia. Wykorzystuje również barometr, GPS i mikrofon podłączonego iPhone’a do wykrywania unikalnych wzorów, które wskazują, czy doszło do wypadku samochodowego.

Jeśli funkcja jest wyłączona, zegarek automatycznie wyśle ​​Twoją lokalizację do lokalnych służb ratunkowych, dzięki czemu możesz szybko uzyskać potrzebną pomoc. Twoje kontakty alarmowe również zostaną powiadomione.

Czy to działa, nie byliśmy w stanie przetestować – na szczęście możemy prawie powiedzieć. Apple z pewnością ma dobre „dokumenty” jeśli chodzi o pozostałe funkcje bezpieczeństwa, a na bieżąco możemy czytać historie, że zegarek uratował komuś życie, w tym ojcu niżej podpisanego.

Inną funkcją, którą uważamy za przyjemną, jest miernik decybeli, który ostrzega przed nadmiernym hałasem otoczenia.

Tryb oszczędzania energii

Zasadniczo nic się nie stało z żywotnością baterii Apple Watch Series 8. Wciąż jest to „cały dzień” lub 18 godzin, jak zawsze. To był i nadal jest największy zarzut dotyczący zegarka Apple. Biorąc pod uwagę, że możesz teraz używać go do śledzenia snu i że nowy czujnik temperatury jest używany w nocy, jest to być może bardziej problematyczne niż kiedykolwiek. Z mojej strony rozwiązuję to, ładując, gdy rano szykuję się lub gdy idę do pracy.

W tym roku Apple proponuje jednak swego rodzaju rozwiązanie. Z nowym trybem oszczędzania energii zegar powinien jednak działać dwa razy dłużej, czyli 36 godzin. Spowoduje to wyłączenie funkcji, takich jak ekran „zawsze włączony”, automatyczna rejestracja ćwiczeń, alerty serca i tym podobne. Działa podobnie jak na iPhonie i jest zdecydowanie mile widzianą funkcją, gdy szczypta jest najgorsza.

Podsumowanie Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8 może nie być tak ekscytujący jak nowa sportowa edycja Apple Watch Ultra. Ma ten sam design, co poprzednie edycje, a nowości jest niewiele. Nieliczne wiadomości są jednak mile widziane, a niżej podpisany jest przynajmniej przekonany, że okażą się one mieć znacznie większy wpływ na życie ludzi, niż wielu myśli. Trzeba powiedzieć, że Apple nie musi wiele robić, aby uzyskać najlepszy smartwatch na rynku. I to pomimo tego, że trzeba go ładować prawie codziennie.

Od dawna wyprzedza swoich konkurentów. Dobrze zbudowany, ze świetnym jasnym ekranem, łatwy w konfiguracji i obsłudze, z dużą ilością funkcji, jeśli chodzi zarówno o zdrowie, ćwiczenia, jak i interakcję z iPhonem. Istnieje kilka sztuczek – a także bogaty wybór aplikacji. Jeśli masz telefon komórkowy z Androidem, niestety nadal jesteś w tyle. Jeśli masz zeszłoroczny model Serii 7, nie musisz biegać do sklepu. Jeśli cofniemy się dalej, to zacznie być znacznie większa różnica między latami, zwłaszcza jeśli chodzi o rozmiar ekranu, wydajność i czas ładowania.

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Podobne posty

Recenzja sklepu oleole.pl

Przejdźmy jednak do recenzji  samego sklepu zaczniemy jak zawsze od oceny wizualnej strony, którą oceniam pozytywnie. Kategorie towarów…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2015-01-13 10:39

Recenzja Zblogowani.pl

Portal zkończył działność z dniem 1.11.2020 projekt zBLOGowani został zakończony. Dziękujemy, że byliście z Nami! Portal zdobywa coraz…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2014-11-20 16:30

Skoczek Fisher Price – RECENZJA

Zacznijmy od sposobu montażu skoczka, złożenie całej zabawki nie sprawia większego problemu, jedynie przy aplikacji samego siedziska, instrukcja…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2014-11-11 14:32

Recenzja internetowego sklepu szafomania.pl

Produktem zamówionym była torebka LS00184M#Black, jej koszt to 127.30 zł. Przesyłka kurierem DPD, koszt dostawy 15zł. Płatność została dokonana…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2014-10-22 19:24

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzja: Apple Watch Series 8 - Obcasywsieci.pl