Czas czytania:1 Minuty, 59 Sekundy

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2022-10-06

 „© stock.chroma.pl/yurizap”
„© stock.chroma.pl/yurizap”

Liczy się tak naprawdę produkt jaki oferują najpopularniejsze blogerki. Jest on co prawda nienamacalny i dla laika, bardzo trudno go zdefiniować. No bo przecież nic nie kupujemy, a odwiedzanie stron poświęconych modzie nic nie kosztuje. Jednak to co proponują Nam kobietom trendsetterki ma olbrzymią wartość. Jest to bowiem wgląd w ich prywatne, cudowne życie. Życie przepełnione luksusem i pięknymi towarami. Czymś o czym nie jedna szara myszka może tylko pomarzyć. Wpajane są tu pewne priorytety i ideały. Sprzedawany jest sposób na modę. Która kobieta, oglądając zdjęcia i czytając wpisy nie zastanawia się: Dlaczego to nie jestem ja?

Blogi modowe to dziś olbrzymi biznes. Napędzany przez korporacje, zarówno kosmetyczne jak i modowe, bardzo opłacalny interes. Można się często zastanowić skąd tyle ubrań, nowych kosmetyków czy mebli? Co te kobiety robią? Czy naprawdę są takimi tytankami, pracują cały dzień, zarabiają olbrzymie pieniądze, a później mają czas na szperanie i przeszukiwanie stron internetowych w poszukiwaniu nowinek i inspiracji?! Nie zawsze tak to wygląda. To dzięki kontraktom, blogerki dostają prezenty i próbki kosmetyków do opisania na swojej stronie.

Dzieje się tak głównie dlatego, żeby sprzedać, zarekomendować konkretny produkt. Jak wiadomo reklama jest dźwignią handlu, a kogo chętniej posłuchają miliony kobiet na całym świecie, reklamy mimochodem obejrzanej w telewizorze, czy ukochanej blogerki, którą niejednokrotnie traktują jak guru w kwestiach mody i urody, a nawet najlepszą przyjaciółkę? Bo choć nie znamy ich osobiście, to podziwiamy wszystko co robią i koniec końców związujemy się z nimi emocjonalne. Tak właśnie blogi i korporacje wprawiły w ruch machinę, wartą dziś miliony.

Oczywiście dla Nas kobiet jest to także bardzo korzystne. Dzięki stronom modowym i lifestylowym jesteśmy w stanie czerpać inspiracje i uczyć się jak najlepiej traktować Nasze ciało. Stajemy się bardziej świadome wyborów jakich dokonujemy w kwestii wyglądu i zdrowia. Wiemy o wiele więcej o kosmetykach dobrych i niedobrych dla skóry, uczymy się własnego ciała, testujemy. Jesteśmy lepiej odbierane przez środowisko, bo nie należy się oszukiwać, w obecnym społeczeństwie wygląd jest bardzo ważny. Jesteśmy inaczej postrzegane. Czasami popadamy w kompleksy, ale to dobrze. To właśnie one pomagają kobietom zmieniać swoje życie na lepsze i to właśnie one dadzą kopa w odpowiednim momencie.

Dlatego nie oszukujmy się, że na witrynach poświęconych modzie nie ma reklam, tylko obiektywna prawda. Ale pamiętajmy też, że to właśnie te strony pomagają Nam się zmieniać na lepsze i podbijać świat.

A co ty sądzisz o blogach modowych

Wpis dodany przez:

Eliza z obcasywsieci.pl

Od 2012 roku dzieli się wiedzą i pasją z internautami. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. Doświadczony pedagog z ciekawymi przemyśleniami dotyczącymi różnych sfer życiowych. Publikuje na obcasywsieci.pl od 2014

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis Jak dbać o siebie i o naturę?
Następny wpis Jak pozbyć się cellulitu?
Total
0
Share