Wywiad z autorką bloga Sosnowa 11!

Blog sosnowa11
Blog sosnowa11

Dzisiejszy wywiad przeprowadziłam z  przesympatyczną Kasią prowadząca blog pod adresem, który każdy powinien dodać do swojej listy http://sosnowa11.blogspot.com/, Ciekawe miejsce w sieci, poprzeplatane  genialnymi wpisami o  dzieciach, i własnym wesołym spojrzeniem na świat.

Co było głównym bodźcem decydującym o założeniu bloga?

To był projekt, który dojrzewał przez długi czas. Za każdym razem gdy opowiadałam komuś o dzieciach i słyszałam „Musisz zacząć to spisywać!” myślałam, że może to i dobry pomysł. Co było impulsem, który sprawił że przeszłam od idei do czynu? Tego nie pamiętam, ale obstawiam, że stało się to któregoś samotnego wieczora, podczas jednej z licznych podróży służbowych mojego męża. Poranek, który opisuję w pierwszej blogowej notce to jeden z tych, kiedy nie ma go w domu.

Skąd przeważnie czerpiesz pomysły na posty? Czy czasem masz z tym jakieś trudności?

Posty na blogu publikuję bardzo regularnie, co nie znaczy, że regularnie je tworzę. Zdarza mi się napisać jednego dnia kilka, albo zupełnie nic nie napisać przez tydzień. Lubię mieć w zanadrzu parę tekstów na wypadek braku weny. Kiedy nie muszę się martwić o ciągłość publikacji, pomysły przychodzą same. Kiedy myślę, że powinnam coś napisać… Samo słowo „powinnam” sprawia, że pomysły uciekają.

Inspirują mnie różne rzeczy – rozmowy, książki, gazety, ale przede wszystkim moje dzieci. Ich prosta mądrość, brak uprzedzeń i umiejętność mówienia, że król jest nagi zachwycają i mnie, i moich czytelników. W ten sposób, bez wysiłku, całkiem od niechcenia Miśki kradną mi szoł.

Czy tworzenie danego wpisu zajmuje Ci dużo czasu?

Tak i nie. Nie siedzę nigdy nad pustą kartką zastanawiając się, co by tu. Zanim zacznę zapisywać słowa, wiele razy składam je i obracam w myślach. Robię to w autobusie, w trakcie prac domowych czy przy usypianiu Miśki.  Po napisaniu tekstu lubię odłożyć go na jeden dzień, żeby potem móc spojrzeć na niego świeżym okiem.

Z tego co zdążyłam się zorientować pracujesz w dość nietypowym zawodzie, może zdecydujesz się opowiedzieć trochę o swojej pracy?

Dla mnie nie jest niezwykły, uprawiam go ja, mój mąż i wielu moich znajomych płci obojga. Jestem fizykiem jądrowym. Mój zwykły dzień w pracy wygląda tak, że siedzę przed komputerem i gapię się w cyferki, ale ja w tych cyfrach widzę różne ciekawe rzeczy, trochę jak Neo w Matrixie. Aktualnie mój zespół, złożony ze specjalistów z różnych dziedzin, zajmuje się zagadnieniami bezpieczeństwa elektrowni jądrowych w czasie normalnej pracy i w przypadku awarii. Te ostatnie prawdopodobnie nikomu się do niczego nie przydadzą, bo awarie w elektrowniach jądrowych nie zdarzają się prawie nigdy.

Zajmujesz się swoimi pociechami, w międzyczasie ogarniasz dom i jeszcze bloga, więc moje pytanie brzmi: Co pomaga Ci w organizacji czasu? Czy masz na to jakiś złoty środek?

Jak mawiały nasze babki – gdy jest chęć, znajdzie się i sposób. Staram się wszystko planować z wyprzedzeniem, lubię mieć wszystko gotowe na kilka dni przed terminem. Nawet Miśki urodziłam kilka dni przed terminem.

Jak blog wpłynął na twoje życie ?

Między innymi tak, że piszę mniej listów i maili. I jestem bardziej milcząca na co dzień, bo znajomi przerywają mi mówiąc: „Wiem, czytałem”. Zmieniły się też moje wieczory – gdy dzieci śpią, wymykam się do komputera i „długo w nocy stukają klawisze”. Ale najważniejsze jest to, że spotkałam nowych fajnych ludzi. Mam wielu znajomych w sieci, których poznałam dzięki wspólnym pasjom, na forach dyskusyjnych. Z niektórymi utrzymuje kontakt od ponad dekady. Ale gdyby nie blogowanie, nie poznałabym Madl-len (http://www.madl-len.pl/), Izy (http://fragmentator.pl/) ani Kanta (http://historia-kanta.pl/).  Blogosfera daje unikalną możliwość poznania kogoś zanim zawrze się z nim znajomość. Nawet jeśli blog jest pewnego rodzaju kreacją, to i tak wiele mówi o swoim autorze.

Jaką radę dałabyś osobom, które dopiero rozpoczęły, bądź chcą rozpocząć przygodę z blogowaniem?

Zanim zaczniesz edytować szablon, koniecznie zrób kopie bezpieczeństwa.

Dziękuje bardzo za poświęcony czas. Mam nadzieję, że jeszcze dziś zatracicie się w blogu sosnowa 11

Kliknij na gwiazdkę i oceń!

Średnia ocena / 5. Liczba głowsów:

Podobne posty

Kalendarz nietypowych świąt – nietypowe święta w 2023 roku

Każdy rok obfituje w mniej lub bardziej nietypowe święta. Niektóre z nich naprawdę potrafią zaskoczyć, a jeszcze inne…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2022-07-02 09:22

10 najlepszych blogów modowych

1. Makelifeeasier – Katarzyny TuskJeden z najbardziej rozpoznawalnych blogów modowych w kraju i nie tylko. Lekkość pióra, regularność…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2019-05-06 17:05

Wywiad z Moniką Korczeniewską

Dzisiejszy wywiad przeprowadziłam z Blogerką, stylistką, Moniką Korczeniewską,… Autorką bloga http://za-bardzo.blogspot.com/ Droga Moniko… Czy decyzja odnośnie założenia bloga…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2015-02-16 21:40

Zarabiaj na blogach z reachblogger.pl

Przejdźmy do zaprezentowania oferty skierowanej do Blogerów. Czym jest reachblogger ? Platforma ReachBlogger to platforma porozumienia między bogerem,…

ByDodany przez:Eliza z obcasywsieci.pl2014-12-30 15:40
1 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wywiad z autorką bloga Sosnowa 11! - Obcasywsieci.pl